Ücretsiz Xbox Game Pass (Kodu) Nasıl Alınır?

Xbox Game Pass

Xbox Game Pass, Xbox konsolları  ve PC’lerde Starfield ve Lies of P gibi yeni çıkanlar da dahil olmak üzere yüzlerce oyundan oluşan bir kitaplığa erişmenizi sağlar. Popüler Microsoft abonelik hizmeti ayda 10 dolardan başlıyor, ancak nasıl yapılacağını biliyorsanız Game Pass’i daha ucuza, hatta ücretsiz olarak alabilirsiniz.

Bunun anahtarı, Bing ve Xbox gibi Microsoft ürünlerini kullanan kişileri ödüllendiren bir sadakat programı olan Microsoft Rewards’tur. Bir aylık ücretsiz Xbox Game Pass’ın yanı sıra Microsoft hizmetlerini kullanma karşılığında diğer ödülleri almaya yetecek kadar puan toplamak günde yalnızca 10 dakika sürer.

Bir aylık ücretsiz Xbox Game Pass’i nasıl alacağınız aşağıda açıklanmıştır.

İlk önce kurulumu yapın

1. Microsoft Rewards’a kaydolun : Microsoft Rewards’a, bir Microsoft hesabı kullanarak Rewards web sitesinden kaydolmak ücretsizdir. Bing aramaları yapmak ve puanlara yönelik farklı etkinlikler yapmak için Ödüller sitesini her gün ziyaret etmeniz gerekecektir.

2. Bing ve Microsoft Edge uygulamalarını indirin : Cihazınız için ( Android veya iOS ) Bing ve Edge uygulamalarını indirin ve Microsoft hesabınızda oturum açın. Bing uygulaması günlük check-in’ler, aramalar ve diğer etkinlikler için puan ödüllendirirken, Edge uygulamasında birkaç arama yapmak da size puan kazandıracaktır.

3. Xbox’ta Microsoft Rewards’a kaydolun (isteğe bağlı): Bu, Microsoft Store aracılığıyla Microsoft Rewards uygulamasını indirerek bir Xbox One veya Xbox Series konsolunda yapılabilir. Yalnızca video oyunları oynamak için birçok ekstra puan sağlayabilecek günlük, haftalık ve aylık aktiviteler mevcuttur.

4. Xbox uygulamasını indirin (isteğe bağlı) : Bing uygulaması gibi, App Store ve Google Play’de bulunan Xbox uygulamasında da Microsoft hesabıyla oturum açtığınızda size puan kazandıran günlük etkinlikler vardır.

Puan kazanmaya nasıl başlanır?

Bir aylık Xbox Game Pass Ultimate aboneliğini otomatik olarak kullanmak için 12.000 puana ihtiyacınız var. Bu, Xbox Game Pass aboneliğinin en yüksek seviyesidir; PC ve Xbox’taki oyun kitaplığına erişim sunar ve aylık 17 ABD dolarıdır. Daha az puan karşılığında başka Game Pass seçenekleri de mevcuttur.

İşte günlük olarak yaptıklarımın ve her şeyin ne kadar sürdüğünü gösteren bir döküm.

Günlük set

 • Kazanılan puanlar: 50-150 + seri bonusu.
 • Aylık toplam: Yaklaşık 3.000 puan.
 • Gereken süre: Yaklaşık 2 dakika.
 • Kullanılan donanım: Dizüstü bilgisayar, masaüstü bilgisayar, mobil.

Günlük Set, Microsoft Rewards sayfasında bulunan çeşitli etkinliklerden oluşan bir gruptur; sayfanın masaüstü sürümünü veya Bing uygulamasını kullanarak hem dizüstü hem de masaüstü bilgisayarlardan ve mobil cihazlardan erişebilirsiniz. Çoğu, sizi her biri 5 ila 10 puanlık bir Bing arama sayfasına yönlendiren bir bağlantıya tıklamayı gerektirir. Genellikle güncel olaylarla ilgili, üç ila 10 soru içeren ve 10 ila 50 puan değerinde olabilen günlük bir sınav vardır. Ayrıca her gün 10 puan karşılığında günlük bir anket de mevcuttur.

Faaliyetlerin sayısı değişiklik gösterir; bazı günler diğerlerinden daha fazladır. Üç günlük bir serinin ardından 45 puanla başlayan ve maksimum 105 puana ulaşan seri bonusunu almak için sayfadaki ilk üç aktiviteyi tamamlamanız gerekir.

Bing tarayıcı aramaları

 • Kazanılan puanlar: 150 puan.
 • Aylık toplam: Yaklaşık 4.500 puan.
 • Gereken süre: Günde bir dakikadan az.
 • Kullanılan donanım: Dizüstü bilgisayar, masaüstü bilgisayar, mobil.

Bing’de bir tarayıcıda veya sayfanın masaüstü sürümü aracılığıyla bir mobil tarayıcıda arama yapmak size arama başına 5 puan kazandıracaktır. Bu 30 arama sorgusunu nasıl gerçekleştirmek istediğiniz size kalmış, ancak rastgele harflere veya sayılara tıklamak ve her biri için arama yapmak hedefe yönelik olarak sayılacaktır.

Kazandığınız puanları Microsoft Rewards’a göz atarak ve kaç tane Bing’den geldiğini görmek için “Bugünün Puanları”na tıklayarak doğrulayabilirsiniz.

Bing uygulaması aramaları ve haberleri

 • Kazanılan puanlar: 130 puan + seri bonusu.
 • Aylık toplam: Yaklaşık 4.200 puan.
 • Gereken süre: Günde 3 dakika.
 • Kullanılan donanım: Mobil.

Microsoft Rewards hesabınızla oturum açtıktan sonra Bing uygulamasını açtığınızda bir Ödüller widget’ı görüntülenir. Buna tıklayın ve sizi, ilk iki gün için 5 puanla, sonraki iki gün için 10 puanla, sonraki iki gün için 15 puanla ve sonraki iki gün için rastgele bir bonusla başlayan günlük bir check-in’in olduğu Ödül ana sayfasına götürecektir. yedinci gün 50 puana kadar çıkabiliyor.

Check-in’in altında bir “Kazanmak için Arama” widget’ı bulunur. Ona tıkladığınızda, sizi arama geçmişinizin ve önerilen haber hikayelerinin bulunduğu bir sayfaya yönlendirir. Hızlı bir 100 puan için bu haber hikayelerinden 20 tanesine tıklayın. “Kazanmak için Oku” adlı başka bir widget, tıkladığınız her hikaye için size 3 puan verir, böylece tek yapmanız gereken 10 hikayeye tıklamak.

Microsoft Edge uygulama aramaları

 • Kazanılan puanlar: 20 puan.
 • Aylık toplam: Yaklaşık 600 puan.
 • Gereken süre: 30 saniyeden az.
 • Kullanılan donanım: Mobil.

Microsoft’un Edge tarayıcısının kendi günlük puanları vardır ve bu puanlar en hızlı şekilde Edge uygulamasında tamamlanabilir. Yukarı çekin ve günlük 20 puanı almak için ana sayfada dört arama yapın.

Aylık toplam: 12.300 puan.

Yukarıdaki aktiviteleri günlük olarak yapmak yaklaşık beş ila yedi dakikanızı alır. Seriyi sürdürdüğünüz sürece bir aylık ücretsiz Xbox Game Pass Ultimate için yeterli puana sahip olacaksınız. Bu, Bing Rewards aracılığıyla 12.000 puandır .

Xbox ile daha da fazla puan kazanın

Puanlarınızı doldurmak veya mevcut olan en fazla puanı almak istiyorsanız Xbox’ınızda biraz çalışma yapmanız gerekir.

Xbox uygulaması etkinlikleri

 • Kazanılan puanlar: 160 puan + seri bonusu.
 • Aylık toplam: Yaklaşık 5.200 puan.
 • Gereken süre: Günde 8 dakika.
 • Kullanılan donanım: Mobil.

Xbox mobil uygulamasında üç günlük etkinlik vardır. Birincisi, ilk gün 5 puanlık günlük check-in ve sıfırlanmadan önce beşinci günde 25 puanla biten her gün üst üste 5 puanlık bir giriştir. İkinci aktivite olarak uygulama üzerinden Jewel oyunu oynanabilir. 30 puanla başlayan puanları etkinleştirmek için bulmaca oyununun iki seviyesini tamamlayın, ancak Xbox Game Pass abonesiyseniz ve Xbox’ta arkadaşlarınız varsa 30 puan daha kazanacaksınız.

Üçüncü aktivite bir Windows bilgisayar gerektirir. İster PC Game Pass’in dışında bir şey olsun, ister Windows’ta Solitaire olsun, Xbox hesabınızla bir oyun oynayın. Oyunu oynamak için 50 puanın etkinleştirilmesi yaklaşık beş dakika sürebilir. Game Pass’e aboneyseniz ve Xbox arkadaşlarınız varsa, 50 puan daha alacaksınız, yani toplam 100 puan.

Xbox Game Pass görevleri

 • Kazanılan puanlar: 8-60 puan + seri bonusu.
 • Aylık toplam: Yaklaşık 2.000-3.500 puan.
 • Gereken süre: Değişir.
 • Kullanılan donanım: Xbox One, Xbox Series X veya S.

Xbox’ta puanlar için birden fazla etkinliğe sahip bir Microsoft Rewards uygulaması var. 100 puanlık haftalık etkinlik, bir fragmana bakmayı, Bing aramaları yapmayı veya yalnızca Ödüller uygulamasını açmayı gerektirir. Yukarıda daha önce belirtilen etkinlikleri yaparsanız, aramalara yönelik tüm gereksinimler zaten karşılanmış olur. Ayrıca günlük aktivitelerde diğer oyunlara veya diğer fragmanlara göz atmak için ekstra 5 puan daha vardır.

Ayrıca Xbox’ta, verilen puana göre değişen günlük, haftalık ve aylık aktiviteler olan Xbox Game Pass görevleri de mevcuttur. Her gün Xbox Game Pass’te mevcut olan bir oyunu oynamak size 3 puan kazandıracak, Xbox Game Pass oyununda bir başarı elde etmek ise size 50 puan kazandıracaktır.

Belirli bir oyunu başlatmak gibi haftalık aktiviteler size 5 puan verecek veya belirli bir oyunda bir görevi tamamlamak size 250 puan kazandıracak. Ayrıca dört farklı Xbox Game Pass oyunu oynamak için 10 puanla başlayan ve 22 günlük ve 12 haftalık aktiviteyi tamamlamak için 500 puanla başlayan aylık aktiviteler var.

Xbox etkinliklerinin aylık toplamı: 8.700 puana kadar.

Yukarıdaki etkinliklerin tümünü gerçekleştirmek size ayda 20.000 puanın biraz üzerinde puan kazandırabilir ve Xbox Game Pass Ultimate’ı Xbox’taki Rewards uygulaması aracılığıyla otomatik olarak kullanırsanız, bu size 10.500 puanlık indirimli bir maliyete mal olacak ve size birden fazla puan kazandıracaktır. 9.000 puan. Bu puanları Amazon hediye kartı gibi öğeleri kullanmak için kullanabilir veya bir oyun, kumanda veya hatta başka bir Xbox satın almaya yetecek kadar alana kadar saklayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Yazar hakkında Tüm gönderileri görüntüle Yazar web sitesi

Yunus AKIN

15.01.198.... tarihinde Adıyaman'da dünyaya geldim. Boş zamanlarımda grafik ve tasarım, bunun yanında blog hazırlayarak zaman geçirmeye çalışıyorum. Hakkımda daha fazla bilgiye sahip olmak için hakkımda sayfasını inceleyebilirsiniz.

Cevap bırakın

Your email address will not be published. Required fields are marked *