Sitenizin Hitinin Düşmesine Neden Olan Bazı Hatalar

Sitenizin Hitinin Düşmesine Neden Olan Bazı Hatalar

Sitenizin hitinin düşmesine neden olan bazı hatalar vardır. Blogcular, site sahipleri site ve bloglarının daha çok hit çekmesi için büyük yatırımlar yapmaktadırlar. Asla sitenizin hitinin düşmesini istemezsiniz.

Bizim tarafımızdan yapılan bazı hatalar var ve bu da bloglarımızın sessizce hit kaybetmesine neden oluyor. Eğer böyle bir şey yaşadıysanız bu yazı sizin için önemli. Yaptığınız ve blogunuz için zararlı olan bazı hataları listeleyeceğim.

1- Yararsız İçerikler

Bu, web trafiğinin artacağını düşünerek tüm blogcuların yaptığı en şaşırtıcı hatalardan biridir. Lütfen içeriğinizin ilgili olduğu konularda kalın, çünkü blogunuzla alakasız içerikler kötü sonuç verecektir. 100-200 kelime civarında çok kısa içerikler yayınlamak işe yaramaz. Uzun içerikler Google tarafından talep edilmektedir. Yararsız içerik derken aynı zamanda bilgi vermeyen, sıkıcı, ilgi çekici olmayan içerikleri de kastediyoruz.

Tüm blog yazarlarının bunlardan kaçınması tavsiye edilir, çünkü bu, blogunuzun hitinin düşmesine neden olmaktadır. Ayrıca içeriklerin farklı sitelerden kopyalanıp yapıştırılması da olumsuz etki yaratacaktır. Bu hatadan kaçınmak için şunları unutmayın;

Yüksek Kaliteli/Çekici/Bilgilendirici İçerikler
İçerikler yüksek kalitede olmalı ve hedeflediğiniz okuyucularla alakalı olmalı. Okuyucuların ilgisini çeken içerikler çoğunlukla daha fazla yorum alan içeriklerdir. Bu nedenle kalite en önemli faktörlerden biridir.

2- Seyrek olarak içerik eklemek

Bu aynı zamanda herhangi bir sıklıkta paylaşım yapmaya devam ettiğiniz bir blog hatası da olabilir. Bloglarınız için günde 1-2 makale, haftada 5-6 makale veya ayda 20-30 makale gibi bir sıklık ayarlanması gerekmektedir.
Günlük paylaşım yapamıyorsanız haftada 4-5 civarında makale yayınlamanızı öneririz. Ne kadar sık ​​ziyaret ederseniz, o kadar fazla trafik oluşturabilirsiniz.

3- Sosyal Medyada Kullanmamak

Sosyal medya ayrıca blogunuzda önemli bir rol oynadığını unutmayın. Blogunuzu sosyal medyaya hesaplarınıza bağladığınızdan emin olun. Instagram, Twitter, LinkedIn bağlantı kurmak için yaygındır. Bu, sitenizin hitinin düşmesine izin vermeyecek trafiği artırmanıza yardımcı olacaktır. Böylece siteniz daha da büyüyecektir.

4- Kötü Tasarım

Kötü Tasarıma sahip bir site ziyaretçiler için çekici kılan temel faktördür. Bu bile sitenizin hitinin düşmesine neden olmaktadır. Şu anda şunu düşünüyor olmalısınız: Bir insan tasarım konusunda neden heyecan duysun ki? İnan bana, tasarım bir web sitesi için gerçekten önemlidir. Temel olarak bu ilk izlenimdir ve hepimiz “ilk izlenim son izlenimdir” diyen harika sözü duymuşuzdur. Bu sadece bizim için geçerli değil. Her şey için. Kötü tasarım ziyaretçiler tarafından ciddi şekilde tepki çekmektedir.

Kötü tasarım, ucuz temalı, çok fazla reklamlı vb. bir tasarımı ifade eder. Dikkat dağıtıcı göz renkleri, ilginç yazı tipleri vb. kullanmamak gibi bazı ipuçlarını takip etmeniz gerektiğinden tasarımın iyileştirilmesi basittir.

Bu nokta, bir blogcunun yaptığı en tehlikeli hatalardan biri olarak kabul edilir. Yeni başlayanların normalde böyle bir hata yaptığını fark ettik. Freebie’ler herhangi bir yatırım gerektirmediği için yeni başlayanlar paradan tasarruf etmeye çalışırlar.

Blog yazmaya yatırım yapmak, iyi ve hızlı sonuçlar almak için akıllıca bir karardır.
Tüm ortak noktaları anladığınızı umuyoruz blog yazarlarının yaptığı hatalar. Sitenizin hitinin düşmesine neden olan hatalardan mümkün olduğunca uzak durmanızı rica ediyoruz.
Herhangi bir sorunuz için aşağıya yorum yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Yazar hakkında Tüm gönderileri görüntüle Yazar web sitesi

Yunus AKIN

15.01.198.... tarihinde Adıyaman'da dünyaya geldim. Boş zamanlarımda grafik ve tasarım, bunun yanında blog hazırlayarak zaman geçirmeye çalışıyorum. Hakkımda daha fazla bilgiye sahip olmak için hakkımda sayfasını inceleyebilirsiniz.

1 YorumYorum Yap

Cevap bırakın

Your email address will not be published. Required fields are marked *