Samsung Galaxy S24 Ultra Fiyat Ve Özellikleri

Samsung Galaxy S24 Ultra

Samsung Galaxy S24 Ultra, şimdiye kadar yapılmış en iyi akıllı telefonlardan birini gizleyen, titanyum ve camdan oluşan etkileyici bir özelliğe sahiptir.

Samsung Galaxy S24 Ultra, hem isabetli hem de eksik metin, görsel, video ve aramayı kolaylaştırmak amacıyla çok sayıda en son gösterişli yapay zeka araçlarını bir araya getiriyor.

Samsung Galaxy S24 Ultra, rekabeti alt eden özelliklerle dolu, pazardaki en yetenekli telefonlardan birinin üzerinde Samsung ve Google’ın en yeni yapay zekasının birleşimiyle donatılmış olarak geliyor.

Genel tasarım, kavisli ekran yerine tamamen düz bir ekran ve iPhone 15 Pro Max’e benzer yeni titanyum kenarlarla öncekilerden yalnızca yinelenen bir şekilde farklılık gösteriyor, bu da ona daha kavrayıcı bir yüzey kazandırıyor ve teorik olarak onu daha güçlü ve daha dayanıklı kılıyor.

Ekran, Corning’in çizilmeye karşı daha dayanıklı ve çok daha az yansıtıcı olan, parlamayı önemli ölçüde azaltan en yeni Gorilla Armor camına sahiptir; bu, süper parlak ekranla birleştiğinde, en güneşli günlerde bile dış mekanda kullanımı iç mekan kadar kolay hale getirir.

Samsung Galaxy S24 Ultra

Samsung Galaxy S24 Ultra, önceki nesillere göre %20 hız artışı, %26 daha hızlı grafikler ve daha yüksek güç verimliliği sunan, Qualcomm’un en yeni sınıfının en üst çipi olan Snapdragon 8 Gen 3’e sahiptir. Oyunları, zorlu uygulamaları ve çoklu görevleri özgüvenle yerine getiren çok hızlı bir telefon, ancak uzun pil ömrü günlük kullanımda daha belirgindir.

Telefon, fotoğraf çekerken, gezinirken, mesajlaşırken ve birkaç saat boyunca 5G kullanırken, geri kalanı wifi üzerindenyken 60 saate kadar genel kullanım ömrüne sahip ve bu da onu test ettiğim en uzun ömürlü telefonlardan biri yapıyor. Üst düzey oyunlar veya daha yoğun görevler pil ömrünü etkiledi; bir saatlik Diablo Immortal, pilin %18’ini tüketti. Ancak aksi takdirde yalnızca üç günde bir şarj etmem gerekiyordu.

Özellikleri

  • Ana ekran: 6,8 inç QHD+ Dinamik AMOLED 2X (500ppi) 120Hz

  • İşlemci: Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3

  • Bellek: 12GB

  • Depolama: 256, 512 GB veya 1 TB

  • İşletim sistemi: Android 14 tabanlı One UI 6.1

  • Kamera: 200MP + 12MP 0,6x + 10MP 3x + 50MP 5x; 12MP öne bakan

  • Bağlantı: 5G, USB-C, wifi 7, NFC, Bluetooth 5.2, UWB ve GNSS

  • Suya dayanıklılık: IP68 (30 dakika boyunca 1,5 m)

  • Boyutlar: 162,3 x 79 x 8,6 mm

  • Ağırlık: 232g

Samsung Galaxy S24 Ultra

Samsung, pil için beklenen bir kullanım ömrü sunmuyor ancak orijinal kapasitesinin en az %80’i ile 500’den fazla tam şarj döngüsüne dayanması gerekiyor.

Telefon genellikle tamir edilebilir. Ekran onarımlarının maliyeti yaklaşık 2000-3000 TL olup, pil yetkili servis merkezleri tarafından değiştirilebilir. Samsung ayrıca bir kendi kendine onarım programı da sunuyor.

Telefon geri dönüştürülmüş alüminyum, çelik, kobalt, cam, plastik ve nadir toprak elementleri içeriyor. Samsung, eski cihazlar için takas ve geri dönüşüm programları sunmaktadır. Şirket yıllık sürdürülebilirlik raporları yayınlıyor ancak bireysel ürünler için etki değerlendirmeleri yayınlamıyor.

Samsung Galaxy S24 Ultra, Samsung’un hayranlarının favorisi olan ve alt tarafa doğru düzgün bir şekilde kayan S Pen kalemine sahip. Hızlı karalamalar, karalamalar veya belgeleri düzenlemek için mükemmeldir. Android 14 tabanlı One UI 6.1 yazılımı, sistem genelinde özelleştirme seçenekleri ve araçlarla doludur ve iyi çalışır.

2024 için yeni olan, piyasaya sürülmesinden itibaren yedi yıl süreyle yazılım ve güvenlik güncellemeleri vaadi olup, Samsung’u Apple’ın iPhone’u ve Google’ın Pixel 8’iyle aynı seviyeye getirecek ve yalnızca Fairphone’un daha uzun süre sunabilmesidir.

Samsung Galaxy S24 Ultra

En gösterişli eklemeler, üretken yapay zekaya dayanıyor; bunların yalnızca bir kısmı hit oluyor ve birçoğu rekabete ayak uyduruyor. Telefon, Pixel 8 Pro ile aynı harika AI duvar kağıdı oluşturucusuna sahiptir . Klavyede; dil çevirisi, gelişmiş dilbilgisi ve yazım denetiminin yanı sıra mesajlarınızı profesyonel, kibar veya gündelik bir ton gibi çeşitli stillerde yeniden yazma yeteneği de dahil olmak üzere çeşitli yerleşik yapay zeka araçları bulunur. Bu size biraz genel gelebilir ama patronlarına uygun e-postalar yazmakta zorlananlar için faydalı olduğunu görebiliyorum.

Samsung Notes uygulaması belgeleri özetleyebilir, ancak yalnızca 8.000 karakterin (yaklaşık 1.500 kelime) altındakileri özetleyebilir, bu da bir eksiklik gibi görünüyor. Samsung İnternet tarayıcısı, çok uzun makaleleri bile en azından yüzeysel olarak etkileyici sonuçlarla özetleyebilir.

Ses kaydedici uygulaması metne dönüştürebilir ancak Google’ın sürümü gibi gerçek zamanlı olarak yapılamaz. Telefon uygulaması gerçek zamanlı sesli çeviri yapabilir, böylece farklı dillerde konuşma yapmayı deneyebilirsiniz. Rezervasyon yapmak gibi daha resmi şeyler için yeterince iyi çalışıyor, ancak tahmin edilebileceği gibi daha gündelik dil ve argo ile mücadele ediyor.

Samsung Galaxy S24 Ultra

Çıktıyı iyice kontrol etmeden bu özelliklerin hiçbirine tüm kalbimle güvenmem, ancak bir tutamda faydalıdırlar.

Fotoğraf galerisi uygulamasındaki Generative Edit, Samsung’un Pixel telefonlardaki Google Magic Editor sürümüdür. Görüntüyü her seferinde yeniden oluşturmak için bir sunucudaki yapay zekayı kullanarak nesneleri ve diğer düzenlemeleri yeniden boyutlandırabilir, yeniden çerçeveleyebilir, silebilir veya taşıyabilir.

Photoshop’un düzgün bir şekilde çalıştırılmasını gerektiren hızlı ince ayarlar için mükemmeldir, ancak aynı zamanda işleri de karıştırabilir. AI ile düzenlenen tüm görsellere, sol alt köşeye küçük bir sembolle filigran eklenir, böylece insanlar bunun tamamen orijinal olmadığını anlayabilir.

Benzersiz özelliklerden biri, yapay zekayı kullanarak oldukça harika sonuçlar veren ek kareler oluşturmak için herhangi bir videoyu ağır çekime dönüştürme yeteneğidir, tabii yapay yapılara çok fazla bakmadığınız sürece.

Son olarak Circle to Search, S24 ve Google’ın Pixel 8 serisindeki yeni bir Google özelliğidir. Ana sayfa düğmesini veya hareket çubuğunu basılı tutun, ekranınızda aradığınız şeyi parmağınızla veya kalemle daire içine alın; gerisini Google halleder, size bir aktör hakkında bilgi gösterir, bir giysi parçasını veya vurgulanan metni arar. Hızlıdır, etkilidir ve hızla alışkanlık haline gelmiştir. Teknik olarak Google Lens benzer bir şey yapabildi ama bunu asla bu kadar sezgisel ve hızlı bir şekilde yapmadı.

Kamera Özellikleri

Samsung Galaxy S24 Ultra kamera özellikleri

Samsung Galaxy S24 Ultra’nın arkasında dört kamera ve ekranın üst kısmında 12 megapiksellik iyi bir selfie kamerası var. Kameralardan dördü S23 Ultra ile aynı; ana 200MP kamera, 12MP ultra geniş kamera ve eşit derecede etkileyici sonuçlar üreten 10MP 3x telefoto dahil.

Samsung Galaxy S24 Ultra için yeni olan, önceki modeldeki 10MP 10x’in yerini alan ve 10x büyütme için sensör içi yakınlaştırma da yapabilen 50MP 5x telefoto kameradır. 5x büyütme, Samsung Galaxy S24 Ultra’nın cephaneliğine bir başka araç daha ekliyor ve yan yana karşılaştırma yapıldığında, 10x yakınlaştırmada önceki modelle olan çekimler arasındaki farkı söylemek çok zor.

Sonuç olarak Samsung Galaxy S24 Ultra, tüm akıllı telefonlar arasında en yetenekli ve en uyarlanabilir kamera sistemine sahiptir.

Fiyat

Samsung Galaxy S24 Ultra‘nın fiyatı 256 GB depolama alanıyla birlikte 70.000 TL ile 75.000 TL arasında değişiklik göstermektedir.

İlgili Makaleler

Yazar hakkında Tüm gönderileri görüntüle Yazar web sitesi

Yunus AKIN

15.01.198.... tarihinde Adıyaman'da dünyaya geldim. Boş zamanlarımda grafik ve tasarım, bunun yanında blog hazırlayarak zaman geçirmeye çalışıyorum. Hakkımda daha fazla bilgiye sahip olmak için hakkımda sayfasını inceleyebilirsiniz.

Cevap bırakın

Your email address will not be published. Required fields are marked *