YouTube Kanalınızı Büyütmenin Yaratıcı Yolları

YouTube Kanalınızı Büyütmenin Yaratıcı Yolları

Youtube kanalınızı büyütmek için bir çok yöntem vardır. Sizler için hazırlamış olduğumuz bu makaleyi detaylı inceleyerek sizler de Youtube kanalınızı büyütmenin nasıl olacağı hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

YouTube kanalını alıp, onu takipçi toplamaya başlayan bir internet sansasyonuna dönüştüren şey nedir? Çoğu durumda, işin içinde beceri, belki de doğal bir yetenek ya da inanılmaz güzel bir görünüm vardır. Sunacak bunlardan hiçbirine sahip değilseniz ne yapabilirsiniz? YouTube kanalınızı büyütmek istiyorsanız ancak tonlarca takipçi kazanmayı ve bol miktarda görüntüleme kazanmayı kolaylaştıran niteliklere doğal olarak sahip değilseniz ne yaparsınız?

Yaratıcı olmanız gerekecek ve içeriğiniz ne olursa olsun çoğu kanal türünün kullanabileceği bazı önerilerimiz var.

Dikkat Çekici Başlıklar Kullanın

YouTube Kanalınızı Büyütmek için; insanlar kanalınıza aşina değilse, genellikle benzer videolar listesinden videonuzu tıklamalarına neden olan iki faktör vardır: başlıklar ve küçük resimler. Başlıklarınız akılda kalıcı, kışkırtıcı veya ilginçse kolayca tıklama alabilirler. Başlıklarınız sıkıcıysa veya yalnızca anahtar kelimelerle doluysa çok fazla tıklama alamayabilirler. İzleyicilerin ilgisini çekerken aynı zamanda ana konsepti de aktaracak şekilde videolarınıza başlık vermenin bir yolunu bulmanız gerekir.

Dolayısıyla, yeni bir iPhone’un kutusunun açılmasıyla ilgili bir videonuz varsa, gerilim yaratarak ve dikkat çekerek öne çıkabilirsiniz. Videoya “iPhone Kutu Açma” başlığı koymak, onu aynı konudaki diğer videolardan daha çekici kılmayacaktır. “Yeni iPhone’u Kutusundan Çıkarırken Bunu Hiç Beklemedim” diyerek devam ederseniz, insanların videonuzu fark etmesini sağlayabilirsiniz. İnsanların ikinci kez bakmalarını sağlayacak ve o çok önemli tıklamayı yapmalarını sağlayacak videonuzu adlandırmanın yaratıcı ve ilginç yollarını düşünün.

Nasıl Yapılır Videoları Oluşturun

Kanalınız neyle ilgili olursa olsun, bir şeyin nasıl yapılacağını bilmesi gereken insanlara her zaman hitap edebilirsiniz. Deneyim sahibi olduğunuz herhangi bir alanda, hatta temel görevlerde bile bir videonun ne kadar yararlı olabileceğine şaşırabilirsiniz. Birçok kişi siteyi neredeyse yalnızca bir şeyin nasıl yapılacağını öğrenmek için kullandığından, YouTube’da en çok izlenen videolardan bazıları eğitim videolarıdır. Aynı konuda bloglar sunan büyük sitelerle rekabet ederek, nasıl yapılır videolarıyla Google‘ın her yerinden görüntüleme alabilirsiniz. Google, YouTube’daki videolara bloglara göre öncelik verecektir, böylece bu tür içeriklerle daha kolay öne çıkabilirsiniz.

Röportajlar Yapın

YouTube Kanalınızı Büyütmek, Konfor alanınızın dışına çıkıp yeni şeyler denemenize yardımcı olabilir. İnsanlar yarattığınız içerik türüyle ilgileniyorsa, o sektörde çalışan kişilerle yapılan röportajları görmek de ilgilerini çekebilir. İnsanların videonuzu izlemesi için her zaman ünlü biriyle röportaj yapmanıza gerek yoktur.

Videonun başlığında röportaj konunuzla ilgili ilginç bir şey söylerseniz, o kişiyi tanımasalar bile insanların videoya tıklamasını sağlayabilirsiniz. İlginç, göz alıcı başlıklar oluşturma konusunda söylediklerimizi hatırlıyor musunuz? Ne tür videolar oluşturursanız oluşturun, bu düşünceyi aklınızda tutmak isteyeceksiniz.

Çekim Mekanınızı Güzelleştirin

YouTube Kanalınızı Büyütmek için; YouTube videolarınızı nerede çektiğiniz çok önemlidir ve bu konumun çekici olduğundan emin olmak istersiniz. Alanı temiz ve düzenli tutmaya çalışın ve izleyicilerin göreceği alanı dekore etmenin eğlenceli yollarını düşünün. Yatak odanızda çekim yapsanız bile kameranın gördüğü alanı set olarak düşünmeniz gerekiyor. Setin nasıl süslendiğini, aydınlatıldığını ve videolarınızı izleyen izleyiciler için ne kadar çekici olabileceğini düşünün.

Videolarınızı daha çekici hale getirmenin hızlı bir yolu, çekim yaptığınız odada kapsamlı bir temizlik yapmaktır. Ancak temizliği kimsenin yapmasına izin vermeyin. Tavandan duvarlara, fayanslara kadar her şeyi temizleyebilecek tecrübeli birini istiyorsunuz. Çekim alanınızın harika görünmesini, döşemelerin arasını temizlemesini ve lekelerden ve tozdan kurtulmasını sağlayabilir. Çekim alanınız gerçekten parlıyorsa videolarınız da biraz daha parlayacak. Daha çekici küçük resimler oluşturabilecek ve alanınızın nasıl göründüğü konusunda kendinizi bilinçsiz hissetmeyeceksiniz.

Katılımı Teşvik Edin

YouTube Kanalınızı Büyütmek için; YouTuber’ların izleyicilerinin katılımını sağlamanın tipik yolu, onlardan “aşağıya yorum yapmalarını” istemektir. Sorun değil, ancak izleyiciler bu ifadeyi o kadar sık ​​duydular ki, bunun onlar üzerinde hiçbir etkisi olmadı. Kendilerini bunu görmezden gelmeye programladılar.

Dikkatlerini çekmek ve katılımlarını sağlamak istiyorsanız daha ilginç yöntemler kullanabilirsiniz. Onlara bir şeyler yapmaları için meydan okuyabilir veya belirli soruları yanıtlamalarını isteyebilirsiniz. Videonuz en iyi yürüyüş parkurlarıyla ilgiliyse onlardan en sevdikleri yürüyüş parkurunun hangisi olduğunu size söylemelerini isteyebilirsiniz.

Daha fazla katılım elde ederseniz teorik olarak daha fazla abone, daha fazla yönlendirme ve daha fazla tıklama elde edersiniz. İzleyicilerinizin ilgisini çekmek çoğu zaman onları başkalarına videodan bahsetmeleri, paylaşmaları ve video hakkında ne düşündüklerini arkadaşlarıyla konuşmaları gerektiğine ikna edecektir.

İzleyicilerinizi sizinle etkileşime geçmeye teşvik etmenin, kanalınızla ilgili bilgileri yaymanın ve videonuzu iyi bir şekilde derecelendirmenin farklı yollarını düşünün. Tüm bu işlemler daha fazla izleyici bulmanıza ve daha fazla abone almanıza yardımcı olur.

Bir YouTube kanalınızı büyütmek çok çalışma gerektirir. Abonelerde ve izleyicilerde önemli artışlar görecekseniz, harika videoları birbiri ardına yayınlamaktan daha fazlasını yapmanız gerekir. Videolarınızın döşemelerine, kullandığınız küçük resim türlerine ve çekim alanınızın ne kadar temiz olduğuna dikkat edin. Burada sizin için sunduğumuz yöntemleri göz önünde bulundurun ve bunlardan bazılarını kanalınızın büyümesine yardımcı olacak şekilde uygulayıp uygulayamayacağınıza bakın. En önemlisi sabırlı olun ve kaliteden ödün vermeyin. Eninde sonunda oraya varacaksınız.

İlgili Makaleler

Yazar hakkında Tüm gönderileri görüntüle Yazar web sitesi

Yunus AKIN

15.01.198.... tarihinde Adıyaman'da dünyaya geldim. Boş zamanlarımda grafik ve tasarım, bunun yanında blog hazırlayarak zaman geçirmeye çalışıyorum. Hakkımda daha fazla bilgiye sahip olmak için hakkımda sayfasını inceleyebilirsiniz.

Cevap bırakın

Your email address will not be published. Required fields are marked *