Google’de İlk Sırada Yer Almak İçin Ne Yapmak Gerekir

Google'de İlk Sırada Yer Almak

Google’de ilk sırada yer almak için ne yapmak gerekir? Google’de ilk sırada yer almak için ne gibi SEO çalışmaları yapılması lazım. Bugün Google’ın web sitelerinin nasıl sıralandığını ve hiçbir bloglamanın bahsetmediği SEO ipuçlarını konuşacağız. Peki Google‘de İlk Sırada Yer Almak için ne yapmak gerekir? çoğunlukla yapılan SEO’dan bahsedeceğiz.

 İnsanlar bu hedefe ulaşamaz ve bu nedenle blogcuların çoğu başarısız olur. Bloglamada başarılı olmak istiyorsanız. Peki nasıl çalıştığını görelim mi?

Artık çoğunuzun bloglamanın içine girdiğinizde ilk duyduğu şey şudur: SEO Bunun hakkında. Ara bağlantısı O halde içeriğin kral olduğunu duyalım. Ve bu üçünde iki-üç-dört-beş ay boyunca yolculuğunuz devam ediyor. İçerik üzerinde uzun süredir çalışıyorsunuz ancak iyi bir şekilde yayınlandı.

Web Sitem neden sıralamada yer almıyor?

Google’de ilk sırada yer almak için; SEO eklentisi kullanıp en iyi makaleleri yazdım ama neden hala sitem sıralamalarda görünmüyor? Bunun kimsenin tartışmadığı tek bir nedeni var; o da web sitenizdeki bağlantıların sayısı ve içeriğinizin uzunluğu.

Bunlar çok az insanın tartıştığı iki ipucu. Bugüne kadar istatistik paylaşan tüm blogları görmüşsünüzdür. Şu kadar kazandım, şu kadar kazandım deseler bile, bazı sitelerde bazı istatistikler yayınlanıyor, aynısını yayıyorlar, onların kazancı tavsiye sayısıdır. Ne kadar çok gönderi olursa sıralama şansı o kadar artar. Neden bunu yapmayayım?

Sebep: Web sitenizin bir yetkisi var ve bu yetkinin zamanla geliştirilmesi gerekiyor. Sıralanan bir web sitesinin otoritesi yalnızca içeriği zaman içinde sunduğunda artar. İçeriği zamanında teslim ettiğinizde web sitenize yapılan gönderimlerin sayısı artmaya başlayacaktır.

Web Sitelerini SEO’ya Göre Sıralayın

Google’de ilk sırada yer almak için; Sıralamalı bir sitenin özgün kaynak olabilmesi için bana göre en az 100 içerik gerekiyor, uzunluğu 1000 ile 2000 kelime arasında olabiliyor. Uzunluk neden önemlidir? Uzunluk, içine bir şey koyduğunuz anlamına gelmez. İlgili içerik olmalı, Google‘da herhangi bir sorgu arattığınızda Google otomatik olarak öneri veriyor. Bu dört-beş soruyu ister SSS şeklinde veriyor, ister aşağıda öneriler veriyor.

Tüm bu sorguları içeriğinize dahil etmelisiniz. Bu şekilde içerik uzunluğunu artırmanız gerekir. Bağlantı sayısını arttırdığınızda, içeriğin kalitesi ne olursa olsun web sitenizde yalnızca %20 ila %30 bağlantı olacaktır. %100 %100 trafik veya %80 trafik veya %20 ila %30 trafik getirir mi? web sitesine sıralamanız mı yoksa zaten eski gönderilere mi eklenecek?

İlginizi Çekebilir:  Google Ads Reklam Nasıl Verilir?

İçerik Sayısı

Google‘de ilk sırada yer almak için; Önemli olan şu: web sitenize verilen bağlantıların sayısı. Bir veya iki ayda 20/30 mesaj yazan ve sonuç almaya başlayacağımızı bekleyen çoğunuz blog yazarı var. 100 rupi girmeniz gerekiyor. 3 ila 4 ay içerisinde web sitenizde. Bu hedefe ulaşılırsa sonuca bakın. , İçerik sayısını artırmaktan bahsettiğimde. 500, 400 veya 300 kelime yazmayın, kaliteli içerik yazmalısınız ve kaliteli içerik optimizasyonu da burada devreye giriyor.

Eğer web sitenizdeki içerik sayısını arttırmıyorsanız web sitenize en az bir yıl süre tanıyın ki olumlu sonuçlar almaya başlayın. Olumlu sonuçlar aldığınızda, otomatik olarak şeyin işe yarayacağından emin olacaksınız ve daha fazla içerik eklemeniz gerekecek. Web sitenize organik trafik ve yönlendirme sayısını artırın.

İlgili Makaleler

Yazar hakkında Tüm gönderileri görüntüle Yazar web sitesi

Yunus AKIN

15.01.198.... tarihinde Adıyaman'da dünyaya geldim. Boş zamanlarımda grafik ve tasarım, bunun yanında blog hazırlayarak zaman geçirmeye çalışıyorum. Hakkımda daha fazla bilgiye sahip olmak için hakkımda sayfasını inceleyebilirsiniz.

Cevap bırakın

Your email address will not be published. Required fields are marked *