Bilgi Deposu

Instagram’da Sessiz Mod nedir? Nasıl Açılır?

Instagram’da sessiz mod nedir? biliyor musunuz? Seçilen bir süre boyunca Instagram bildirimlerini sessize almanızı sağlar. Instagram’da Sessiz Modu nasıl açılır onu öğreneceğiz.

Instagram, Ocak ayında bir dizi yeni özellik duyurdu. Sessiz Mod, Instagram’da kişiselleştirmenin dinamiğini değiştiren en önemli duyurulardan biridir. Bu blogda Instagram Sessiz modu hakkında her şeyi keşfedeceğim ve aynı zamanda Instagram’da sessiz modunun nasıl açılır? onu öğreneceğiz.

Instagram, kullanıcıları için zaman zaman özellik güncellemeleriyle tanınır. Sessiz Mod’un Instagram’ın şimdiye kadar tanıttığı etkileyici özellik güncellemelerinden biri olduğunu söyleyebiliriz .

Ancak bazı kullanıcıların bu son Instagram güncellemesi hakkında hâlâ Instagram DM’lerinde Sessiz Modun ne olduğu, Instagram‘da sessiz modun kullanım alanları ve çeşitli cihazlarda nasıl açılabilecekleri gibi bazı soruları var. Bu blog, Instagram’da sessiz modla ilgili tüm soruların yanıtlarını birleştirdi. Daha fazlasını öğrenmek için okumaya devam edin.

Instagram DM’lerinde Sessiz Mod nedir?

Instagram Sessiz Modunun kullanıma sunulması, dikkat dağıtmadan odaklanmaya giden yepyeni bir yoldur. Sessiz Mod, Instagram deneyiminizin kontrolünü elinize almanızı sağlayan düşünceli bir özelliktir. Önemli olan ne zaman bağlantı kurmak istediğinize ve ne zaman ara vermeniz gerektiğine karar vermenize izin vermektir.

Hızlı tempolu sosyal medya dünyasında huzur ve odaklanma anlarını bulmak zor olabilir. Bu nedenle Instagram en son özelliği Sessiz Modu’nu tanıttı. Instagram ailesinin bu yenilikçi üyesi, zamanınızı geri kazanmanıza, dikkat dağıtıcı unsurları azaltmanıza ve genel refahınızı artırmanıza yardımcı olmak için tasarlandı. Ve özellikle gençler içindir.

Yani Instagram Sessiz Modu, Instagram’ın Rahatsız Etmeyin özelliğidir. Sessiz Modu açtığınızda, aldığınız mesajlara ilişkin hiçbir tür Instagram mesaj bildirimi almayacaksınız. Ve en iyi şey, otomatik yanıtları ayarlayabilmenizdir. Sessiz modun temel avantajlarına göz atalım.

Instagram Sessiz Modunun Faydaları Nelerdir?

Sessiz Mod, Instagram deneyiminizi çok daha eğlenceli ve zamandan tasarruf etmenizi sağlayan aşağıdaki ana özelliklerin keyfini çıkarmanıza olanak tanıyan, kişiselleştirilmiş bir özelliktir. Bu özellikler şunlardır;

1. DM’lere Otomatik Yanıt

Sessiz Mod etkinken birisi size doğrudan mesaj (DM) gönderdiğinde otomatik bir yanıt alır. Bu kibar mesaj, şu anda önemli bir şeye odaklandığınızı ve yakında onlara geri döneceğinizi bilmelerini sağlar. Beklentileri yönetmenin ve sağlıklı sınırları korumanın nazik bir yoludur.

2. Bildirimleri Otomatik Olarak Duraklat

Sessiz Mod, Instagram ile ilgili tüm bildirimlerinizi her gün belirli bir zaman diliminde otomatik olarak duraklatan başka bir özel özellikle birlikte gelir. Varsayılan olarak sessiz modu 23:00 ile 07:00 arasında ayarlanmıştır. Ancak duraklatma süresini programınıza göre düzenleyebilir ve ayarlayabilirsiniz.

Yani Sessiz Mod, Instagram’dan gelen bildirimleri geçici olarak susturmanıza olanak tanır. İster bir toplantıda olun, ister sınava çalışıyor olun, ister sevdiklerinizle kaliteli zaman geçiriyor olun, sürekli beğeni, yorum ve DM’lerden kaçmak için Sessiz Modu açabilirsiniz.

Gençler İçin Sessiz Mod

Gençler ve sosyal medya birbirinden ayrılamaz. Her ne kadar birçok sosyal medya platformu gençlerin ekran başında geçirdikleri süreyi kısaltmalarına yardımcı olacak birkaç özellik sunmuş olsa da, Sessiz Modun benzersiz olduğu öne çıkıyor.

Instagram özellikle genç veya Z kuşağı kullanıcılarının refahına odaklandığından, gençleri gece geç saatlerde Instagram’da belirli bir süre geçirdiklerinde Sessiz Modu etkinleştirmeye teşvik ediyor.

Araştırmalar, genç neslin günde ortalama 5 saatini sosyal medyada geçirdiğini, bunun da fiziksel ve zihinsel sağlıkları için çok önemli olan iyi gece uykularını doğuştan etkilediğini gösteriyor. Sonuçta Sessiz Mod, dinlenme zamanı geldiğinde dijital dünyadan kopmalarına ve bağlantılarını kesmelerine yardımcı olabilir.

Instagram’da Sessiz Mod Nasıl Açılır?

Hepimiz Instagram’ı birden fazla ekran ve cihazda kullanıyoruz. Ancak Sessiz modunun etkinleştirilmesi bazı cihazlarda farklıdır. İşte Instagram’da Sessiz modunu üç farklı cihazda nasıl açacağınız:

  1. Android telefon
  2. iPhone
  3. Dizüstü bilgisayar

Instagram Android veya iPhone Uygulamasında Sessiz Modu Açın

IOS ve Android telefonların özellikleri ve uygulamaları açısından bazı büyük farklılıklar olsa da Instagram özellikleri, Sessiz Mod da dahil olmak üzere her ikisinde de oldukça yaygındır. Yani Sessiz Modu etkinleştirme süreci Android ve iOS’ta aynıdır .

Instagram Android veya iPhone uygulamasında sessiz modunu açmak ve kapatmak oldukça basittir. Tek yapmanız gereken Instagram uygulamanızdan hesabınıza giriş yapıp aşağıda belirttiğimiz basit adımları takip etmek.

Adım 1: Instagram uygulamasını açın.

Adım 2: Sağ alt köşedeki profil resminize dokunarak profilinize gidin .

Adım 3: Menüye erişmek için sağ üst köşedeki üç yatay çizgiye dokunun .

Adım 4: “ Ayarlar ve Gizlilik ”i seçin.

Adım 5: “ Bildirim ” Bölümünü seçin .

Adım 6: “ Sessiz Mod ” a dokunun . Daha fazla kolaylık sağlamak amacıyla Sessiz Mod terimini aramak için üstteki arama çubuğunu kullanabilirsiniz.

Adım 7: Şimdi Sessiz Mod düğmesini açın . Burada, 23:00 ile 07:00 arasında önceden ayarlanmış varsayılan zaman ayarlarını görebilirsiniz. Programınıza ve rahatlığınıza göre kişiselleştirebilirsiniz.

Instagram’ın Android uygulamasında sessiz modunu bu şekilde etkinleştirebilirsiniz. İstediğiniz zaman devre dışı bırakmak için aynı adımları izleyin ve Sessiz Modu düğmesini kapatın.

Dizüstü Bilgisayarda Instagram’da Sessiz Modu Açma

Instagram, Windows ve Apple dizüstü bilgisayarlarda da mevcut olduğundan çoğu kullanıcı, arkadaşlarıyla bağlantıda kalmak için Instagram’ın dizüstü bilgisayar sürümünü tercih ediyor. Ancak dizüstü bilgisayarınızda Instagram kullanırken Sessiz Mod özelliğini açmak istiyorsanız bu artık mümkün olmayacaktır.

Instagram’ın dizüstü sürümünde henüz Sessiz mod özelliği bulunmuyor. Instagram zaman zaman özelliklerde değişiklik ve güncelleme yaptığından Sessiz modun Instagram’ın Dizüstü Bilgisayar sürümünde görünmesini umut edebiliriz. Sonuçta cep telefonunuzdan aynı hesaba giriş yapabilir ve sessiz mod özelliğinin keyfini çıkarabilirsiniz.

Instagram Sessiz Modunda Varsayılan Saat Ayarları Nasıl Değiştirilir?

Instagram mobil uygulamanızda sessiz mod geçişini açtıktan sonra, varsayılan zaman ayarlarının bulanıklığın hemen dışında göründüğünü görebilirsiniz. Burada Instagram’ın bildirimleri kapatmak için varsayılan ayarlarının 23:00 ile 07:00 arasında ayarlandığını görebilirsiniz.

Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi kullanıcılar, sessiz modlarının uygun şekilde çalışmasını sağlamak için bu başlangıç ​​ve bitiş zamanını kolayca değiştirebilirler. Bu, Instagram’ın size tek bir bildirim göndermeyeceği süredir. Zamanlayıcınızı maksimum 12 saate ayarlayabilir ve varsayılan saat ayarlarını dilediğiniz gün değiştirebilirsiniz.

Yunus AKIN

15.01.198.... tarihinde Adıyaman'da dünyaya geldim. Boş zamanlarımda grafik ve tasarım, bunun yanında blog hazırlayarak zaman geçirmeye çalışıyorum. Hakkımda daha fazla bilgiye sahip olmak için hakkımda sayfasını inceleyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu