Apple, Windows için yeniden tasarlanmış bir iCloud uygulamasını başlattı

Apple, Windows

Apple, Mac sahibi olmayan iPhone veya iPad kullanıcılarına daha iyi bir katılım ve içerik senkronizasyonu deneyimi sunmak amacıyla Windows için yeniden tasarlanmış bir iCloud uygulamasını kullanıma sundu.

Windows 10 ve 11 için mevcut olan yeni uygulama, daha kolay katılım için yeni bir kurulum deneyimine sahiptir. Ayrıca, kaç öğenin indirildiğini veya yüklendiğini daha iyi belirtmek için farklı hizmetler için bir senkronizasyon durumu göstergesine de sahiptir.

Dahası, Apple Kimliğinizde oturum açmak için fiziksel bir güvenlik anahtarı da kullanabilirsiniz. Ayrıca güncellenen uygulama, oturum açma istemlerinin sıklığını azaltıyor, Mircosoft Photos ile fotoğraf senkronizasyonu performansını artırıyor ve diğer hizmetlerine erişim için kolay kısayollar gösteriyor.

İlk olarak 2022’de Windows platformu için iCloud, Apple TV ve Apple Music için ayrı uygulamalar duyurdu. Sonunda, iTunes’un yerini almak amacıyla geçen yıl aralarında Apple Music ve Apple TV’nin de bulunduğu bazı uygulamaları önizlemeye sundu.

Bu uygulamalar artık önizleme dışıdır ve Windows’ta bağımsız bir deneyim olarak kullanılabilir. Ayrıca, cihaz yönetimi için bir Cihazlar uygulaması vardır, dolayısıyla kullanıcıların bunun için iTunes’a erişmesine gerek yoktur. iTunes uygulaması hâlâ platformda mevcut ancak öncelikle kullanıcıların podcast’lere ve sesli kitaplara erişmesi için kullanılıyor.

İlginizi Çekebilir:  iPad'de Gmail Nasıl Kurulur
   

İlgili Makaleler

Yazar hakkında Tüm gönderileri görüntüle Yazar web sitesi

Yunus AKIN

15.01.198.... tarihinde Adıyaman'da dünyaya geldim. Boş zamanlarımda grafik ve tasarım, bunun yanında blog hazırlayarak zaman geçirmeye çalışıyorum. Hakkımda daha fazla bilgiye sahip olmak için hakkımda sayfasını inceleyebilirsiniz.

Cevap bırakın

Your email address will not be published. Required fields are marked *