Instagram Reels’tan Şarkılar Nasıl İndirilir? Kolay Yöntem

Instagram Reels

Artık Instagram, videoları Instagram Reels’tan Şarkı İndir olarak kaydetmenize olanak tanıyacak. Yakın zamanda başlatılan özellik yalnızca belirli bir makaranın sesinin kaydedilmesine yardımcı olmakla kalmıyor, aynı zamanda ses sayfasının tamamını kaydedip paylaşabiliyor.

Instagram reels oldukça eğlenceli ve ses ile birlikte gelen şarkıları dinlemek çok güzel. Ancak pek çok kişi bu şarkıların nasıl indirileceğini bilmiyor. Artık Instagram, reels videosunun arka plan şarkısını kaydetmenize de olanak tanıyacak.

Yakın zamanda başlatılan özellik yalnızca belirli bir makaranın sesinin kaydedilmesine yardımcı olmakla kalmıyor, aynı zamanda ses sayfasının tamamını kaydedip paylaşmaya da yardımcı oluyor. İyi olan şu ki, artık bu ses sayfasını, herhangi bir Instagram gönderisindeki herhangi bir doğrudan mesaj gibi arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

Bu güncelleme şu anda hem iOS hem de Android kullanıcıları için mevcut. Günümüzde Instagram reelleri o kadar popüler ki hemen hemen her ünlü her gün reel videolarını yüklüyor ve yeni takipçiler ekliyor.

Real videolarından en sevdiğiniz şarkıyı favorilere veya Instagram kütüphanesine kaydetmek istiyorsanız, bugün size adım adım anlatacağız. Bu makale size adım adım anlatacağım.

 • Makara videosunu oynatın ve ardından ekranın sol köşesindeki ses adına basın. Ses sayfasına yönlendirileceksiniz.
 • Bundan sonra paylaşma veya kaydetme seçeneğini göreceksiniz. Ses kullanımı yazının altındadır.
 • Reel videonun sesini kaydetmek için, kaydetme ve paylaşma seçeneğinin görüneceği sağ alt köşedeki üç noktaya tıklamanız gerekir.
 • Kaydedilen sesi görüntülemek için Instagram müzik kitaplığına gitmeniz gerekir. Orada üstte Kaydedilen seçeneğini göreceksiniz. Bunun dışında pop ve diğer kategoriler de sizler için mevcut olacak. Ses sayfalarına kaydedilen seçenekten doğrudan erişilebilecektir.

Instagram Reels’tan Şarkı İndirin

Instagram reels’dan Şarkı İndir videosunu indirip cep telefonunuzun hafıza kartına kaydetmek istiyorsanız adımlar aşağıda verilmiştir:

 • Makara videosunu oynatın ve ok işaretine tıklayın
 • Tıkladığınız anda hikayenize gönderi ekle seçeneğine tıklamanız gerekir. İşlem tamamlandıktan sonra eklenen videoyu alacaksınız ve ek ekranı ayarlamanız gerekiyor.
 • Artık üst kısımda indirme işaretini göreceksiniz, tıkladığınız anda videonuz indirilmeye başlayacak ve galerinize kaydedilecektir.
 • Gerekli olacak bir uygulamayı yüklememiz gerekiyor. Uygulamanın adı ‘ Video to MP3 Converter – MP3 Tagger ‘
 • Video kaydedildikten sonra bu uygulamanın açılması gerekiyor. Açtıktan sonra ana arayüz gelecek ve ardından dosya seç seçeneğine tıklamanız gerekiyor.
 • İndirilen videoyu seçin ve çıkış türünde MP3’ü seçin. Şimdi dönüştür’e tıklayın.
 • Dönüştürdükten sonra burada da oynayabilir, birleştirebilir veya kırpabilirsiniz.
 • Dönüştürülen dosyayı, dosya yöneticisindeki telefon belleğindeki MP3 dönüştürücü klasöründe bulacaksınız.

Günümüzde o kadar çok yeni şarkı çıkıyor ki hepsinden haberimiz yok ama Instagram reels’de izleyince hoşumuza gidiyor, bu yüzden size Instagram reels’dan nasıl şarkı indirebileceğinizin ya da sesi kaydedebileceğinizin yöntemini anlattık.

Galerinizde veya Instagram müzik kitaplığınızda. Arkadaşlar bu öğreticiyi nasıl buldunuz? Lütfen görüşlerinizi yorumlarda belirtin ve eğer başka kolay bir yönteminiz varsa lütfen bize bildirin.

İlgili Makaleler

Yazar hakkında Tüm gönderileri görüntüle Yazar web sitesi

Yunus AKIN

15.01.198.... tarihinde Adıyaman'da dünyaya geldim. Boş zamanlarımda grafik ve tasarım, bunun yanında blog hazırlayarak zaman geçirmeye çalışıyorum. Hakkımda daha fazla bilgiye sahip olmak için hakkımda sayfasını inceleyebilirsiniz.

Cevap bırakın

Your email address will not be published. Required fields are marked *