Spotify’ın Yeni Yapay Zeka Çalma Listesi Özelliği Nasıl Kullanılır?

Spotify yeni Yapay Zeka Çalma Listesi Özelliği

Spotify yeni Yapay Zeka Çalma Listesi özelliği ni duyurdu. Birçoğumuzun ister bir filmde duyarak ister bir kafede kahve içerken kazara yeni müzikle karşılaşması şaşırtıcı değil. Bu yöntem doğası gereği sorunlu olmasa da aktif olarak yeni şarkı ve müzik arayanlar için önemli bir engel olabilir. Peki ya müzik zevkimizi tanımlamamıza ve şarkı önerileri almamıza olanak tanıyan bir çözüm olsaydı? İşte Spotify’ın yeni Yapay Zeka Çalma Listesi özelliği devreye giriyor. İşte nasıl çalışıyor.

Yapay Zeka Önerileri

Tahmin edebileceğiniz gibi Spotify, şarkı keşfine yardımcı olmak için büyük bir yapay zeka modeli kullandı. Bu özellik, kullanıcıların duymak istedikleri şarkıların metin açıklamalarını sağlamalarına olanak tanır.

Örneğin, gerçekleşmemiş aşk duygularını uyandıran caz şarkıları keşfetmek istiyorsanız, yapay zekadan böyle bir çalma listesi isteyebilirsiniz ve o, isteğinize mükemmel şekilde uyan bir şarkı seçecektir. Üstelik kullanıcılar ek komutlar girerek çalma listelerini daha da hassaslaştırabilirler.

Ancak bazı kullanıcılar şirketin yakın zamanda piyasaya sürülen Yapay Zeka DJ özelliğiyle karşılaştırmalar yapabilir. Her iki özellik de şarkıları önerirken Yapay Zeka DJ, yeni şarkılar önermek için kullanıcının dinleme geçmişini kullanır ve bu da kullanıcıların sonuçları hassaslaştırmasını zorlaştırır.

Ayrıca Yapay Zeka Çalma Listesi özelliğinin, mevcut TikTok trendleri gibi müzikle ilgili olmayan istemler için sonuç üretmeyeceğini ve Spotify‘ın da rahatsız edici istemleri önlemek için önlemler uyguladığını unutmamak önemlidir.

Spotify Yapay Zeka Çalma Listesi özelliği nasıl kullanılır?

Adımlara geçmeden önce, özelliğin şu anda yalnızca Birleşik Krallık ve Avustralya’daki Spotify Premium üyeleri için mevcut olduğunu ve yakında yeni ülkelerde de kullanıma sunulacağını belirtmekte fayda var. İşte nasıl kullanılacağı:

  1. Telefonunuzda Spotify uygulamasını açın.
  2. Sağ üstteki “+” simgesine dokunun.
  3. Yapay zeka Çalma Listesi özelliğini seçin.
  4. İstediğiniz istemi metin kutusuna yazın ve oluştur’a basın.
  5. Çalma listesinin tamamını oluşturmak için “Oluştur”a tıklayın.

İlgili Makaleler

Yazar hakkında Tüm gönderileri görüntüle Yazar web sitesi

Yunus AKIN

15.01.198.... tarihinde Adıyaman'da dünyaya geldim. Boş zamanlarımda grafik ve tasarım, bunun yanında blog hazırlayarak zaman geçirmeye çalışıyorum. Hakkımda daha fazla bilgiye sahip olmak için hakkımda sayfasını inceleyebilirsiniz.

Cevap bırakın

Your email address will not be published. Required fields are marked *