Teknoloji

Spotify Live Nedir? Nasıl Kullanılır?

Spotify Live Nedir? Nasıl Kullanılır? Spotify, kullanıcılara daha fazla seçenek sunmak amacıyla 2021’de Spotify Live adlı canlı sesli sohbet odası özelliğini kullanıma sundu.

Clubhouse’un önceki başarısına güvenmek isteyen Spotify‘ın seçeneği de benzer özellikler sunuyor. Daha önce Greenroom olarak adlandırılan kullanıcılar, canlı sesli sohbet odalarını dinleyebilir veya barındırabilir.

24.02.2024 GÜNCELLEMESI: Spotify Live artık Spotify’ın alet kemerinde bir özellik değil. Hizmet, Nisan 2023 civarında sona erdi. Spotify Live’ı sona erdirme kararı, şirketin artık bağımsız bir uygulama olarak oyalanmanın mantıklı olmadığına dair inancından geldi.

Şu anda, Live uygulaması çoğunlukla unutulmuş gibi görünüyor, ancak aşağıdaki hizmet hakkında bilmeniz gereken her şeyi inceleyeceğiz.

Spotify Live nedir?

Belirtildiği gibi, Live bir sesli sohbet odası platformudur.

iOS ve Android için, kullanıcıların katılabileceği ve tartışmaya girebileceği konular etrafında canlı sohbet odaları oluşturmasına olanak tanıyan bağımsız bir uygulama var.

Spotify ayrıca resmi lansmanı ile özel programlamaya da çarptı. Buna DJ Akademiks ve Hasan Minhaj gibi içerik oluşturucular da dahildir.

Spotify Live’a bağımsız uygulamasından veya ana uygulamadaki içerik oluşturucuların sayfalarından erişilebilir. Ancak, bu nedenle, bağımsız uygulamada keşfedilebilirlik çok daha kolaydır.

Spotify Live nasıl kullanılır?

Ana canlı şovları dinleyebilseniz de, şovlarla etkileşim kurmak için Live bağımsız uygulamasını kullanmanız gerekecek.

Bu, uygulamayı ilk kez yüklediğinizde Live için ayrı bir hesap oluşturmak anlamına gelir (işlemi kolaylaştırmak için orijinal Spotify hesabınıza bağlayabilirsiniz).

Uygulamaya girdikten sonra, favori içerik oluşturucularınızı arayabilir ve takip edebilirsiniz. Belirli konular etrafında canlı sohbetler bulmak için katılabileceğiniz “Gruplar” da vardır.

Ön sayfada, şu anda yayında olan en popüler sohbet odalarının yanı sıra yaklaşan canlı programlar için bir program bulacaksınız.

Sohbetteki Odaya katıl başlığına tıklayarak gördüğünüz herhangi bir sohbete katılabilirsiniz. Tersine, belirli konulara sahip odaları bulmak için Gruplar’a gidebilirsiniz.

Kendi odanızı oluşturmak için ana sayfadaki yeşil renkli Oda oluştur düğmesine dokunun.

Konu, tartışma odası olup olmadığı ve canlı odanın kaydedilmesini isteyip istemediğiniz gibi birkaç karar vermeniz gerekecek.

Ve yeni Live uygulaması hakkında bilmeniz gereken tek şey bu.

Spotify Live kesinlikle kullanın

Şu anda, insanlar Spotify’ın canlı ses seçeneğine akın etmiş gibi görünmüyor. Canlı sesli sohbet odaları, sokağa çıkma yasakları sırasında çok popülerdi, ancak bu popülerlik hızla düşmeye başladı.

Spotify’ın  Live’ı desteklemeye devam edip etmeyeceğini veya sonunda akış devinin gelecek planlarından aşamalı olarak çıkarılıp çıkarılmayacağını zaman gösterecek.

Yunus AKIN

15.01.198.... tarihinde Adıyaman'da dünyaya geldim. Boş zamanlarımda grafik ve tasarım, bunun yanında blog hazırlayarak zaman geçirmeye çalışıyorum. Hakkımda daha fazla bilgiye sahip olmak için hakkımda sayfasını inceleyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu