Site Kit Nedir?

site kit nedir?

Site Kit,” Google tarafından sunulan bir WordPress eklentisidir. Bu eklenti, WordPress kullanıcılarının sitelerinin performansını izlemelerine, Google ürünlerini entegre etmelerine ve Google Analytics, Search Console, AdSense, PageSpeed Insights ve diğer Google hizmetleriyle ilgili verilere erişmelerine olanak tanır. Google’ın bu hizmetleri, web sitelerinin performansını analiz etmek, arama sonuçlarını optimize etmek ve reklam gelirini artırmak amacıyla kullanılır.

Site Kit’in temel özellikleri şunlardır

  1. Google Analytics Entegrasyonu: Site Kit, sitenizin ziyaretçi istatistiklerini izlemek için Google Analytics verilerini WordPress panonuzda görüntülemenize olanak tanır.
  2. Google Search Console Entegrasyonu: Arama trafiğinizi ve site performansınızı ölçmek için Search Console verilerine kolayca erişebilirsiniz. Bu, sitenizin Google arama sonuçlarındaki performansını anlamanıza yardımcı olur.
  3. Google AdSense: Eklenti ile Google AdSense hesabınızı WordPress panonuza entegre edebilir ve reklam gelirinizi izleyebilirsiniz.
  4. PageSpeed Insights: Eklenti ile sayfa hızınızı ölçmek için Google’ın PageSpeed Insights hizmetiyle entegre edilmiştir. Bu, sitenizin hızını ve performansını artırmak için önemli bilgiler sunabilir.
  5. Google Optimize: A/B testleri ve diğer deneyleri yönetmek için Google Optimize’ı entegre etme yeteneği.
  6. Google Tag Manager: Site Kit, Google Tag Manager’ı WordPress sitenize entegre etmenize yardımcı olur. Bu, etik yönetimi ve analitik etikler eklemenizi kolaylaştırır.

Site Kit, kullanıcı dostu bir arayüzü ve WordPress kullanıcıları için kolay kurulum ve konfigürasyon özellikleri ile dikkat çeker. Bu eklenti, sitenizin performansını izlemenin yanı sıra, içerik üreticilere ve yayıncılara Google’ın reklam hizmetlerini daha etkili bir şekilde kullanma imkanı sağlar.

İlgili Makaleler

Yazar hakkında Tüm gönderileri görüntüle Yazar web sitesi

Yunus AKIN

15.01.198.... tarihinde Adıyaman'da dünyaya geldim. Boş zamanlarımda grafik ve tasarım, bunun yanında blog hazırlayarak zaman geçirmeye çalışıyorum. Hakkımda daha fazla bilgiye sahip olmak için hakkımda sayfasını inceleyebilirsiniz.

3 YorumlarYorum Yap

Cevap bırakın

Your email address will not be published. Required fields are marked *