Bilgi Deposu

Müzikli Instagram Hikayesi Nasıl Kaydedilir?

Müzikli Instagram hikayesi nasıl kaydedilir?, Instagram hikayemi galeriye nasıl kaydedilir? Müzikli bir Instagram hikayesi indirmek ister misiniz? Bu makale, müzikli Instagram hikayesini telefonunuzun galerisine nasıl kaydedeceğinize dair eksiksiz bir kılavuzdur.

Çoğu zaman bu durum, kullanıcıların Instagram’da birisinin hikayesini görüp onu indirmek istemesi durumunda meydana gelir. Ne yazık ki bunu yapabilecek böyle bir özelliğe sahip değiller. Instagram bile kendi hikayelerini müzikle kaydetmemize izin vermiyor. Bu nedenle kullanıcılar, Galeri’de müzikli Instagram hikayesinin nasıl kaydedileceğini araştırmaya devam ediyor .

Biraz araştırma yaptıktan sonra Instagram hikayesini müzikle indirmenin üç yolunu bulduk. Üçüncü taraf uygulamaları sevmiyorsanız ve müzikli Instagram hikayelerini herhangi bir uygulama olmadan Galeri’ye nasıl kaydedeceğinizi düşünüyorsanız, çözümü burada bulacaksınız.

Ve en iyi kısmı biliyor musun? Müzikli kendi hikayenizi indirmek için Instagram uygulamasında nasıl ince ayar yapabileceğinizi göreceksiniz. Öyleyse devam edelim ve Instagram hikayelerini müzikle indirmenin üç yolunda da ustalaşalım.

Android ve iPhone’da Instagram Hikayesini Müzikle Nasıl Kaydedebilirim?

Kullanıcılar iPhone ve Android telefonlara Instagram hikayelerini müzikli olarak indirmenin farklı yolları olduğunu düşünebilirler. Burada bahsedilen yolların muhtemelen her ikisinde de işe yarayacağını açıkça belirtsinler.

İster iPhone kullanıcısı olun ister Android kullanıcısı olun, Instagram’da müzikli hikayeler indirmek için bu tüyoları takip edebilirsiniz.

1. Instagram’da Düzenleme Yapın ve Hikayeyi Müzikle Kaydedin

Instagram’da çok fazla hikaye indirmemize imkan veren bir özellik olmasa da bunu bir hack ile yapabiliyoruz. Ve bunu hikayenizi Instagram’da yayınlamadan bile yapıyorsunuz. Peki nasıl olduğunu görelim.

1. Adım. Instagram profilinizi açın ve hikaye bölümünü açın.

2. Adım. İndirme hikayenizde istediğiniz görseli veya videoyu seçin.

3. Adım. İstediğiniz müziği ayarlayın ve hikayeyi yayınlayın.

Not: Bu hikayenin yayınlanmasını istemiyorsanız ve yayınlamadan indirmek istiyorsanız hikayeyi yayınlamanıza gerek yoktur. Sadece sağ üst köşedeki üç noktaya dokunun ve kaydetme seçeneğine dokunun. Daha sonraki işlemler için 4. adımı atlayıp 5. adımdan devam edin.

4. Adım. Hikayeyi yayınladığınız anda hikayenize gidin ve sağ alt köşedeki üç noktaya dokunun. Ve oradan videoyu kaydet seçeneğini seçin.

Videoyu müziksiz indirmek istiyorsanız uygulama size bir uyarı gösterecektir; bunu kabul etmelisiniz.

5. Adım. Mesaj bölümüne gidin ve indirilen hikayeyi herkese gönderin.

6. Adım. Dosya gönderildikten sonra o hikayeyi açın ve sol alt köşeden kamera kısmına dokunun.

7. Adım. Kamera hikayeyle birlikte açılacaktır. Düzenleyebilmeniz için hikayeye dokunmanız gerekir.

8. Adım. Bu hikayeyle istediğiniz müziği seçin. Ve ardından Gönder seçeneğine tıklayın .

9. Adım. Video gönderildikten sonra o videoya uzun basın ve Kaydet seçeneğinin bulunduğu menünün gelmesini bekleyin. Üzerine dokunun.

Artık telefonunuzun galerisine gidebilir ve müzikle birlikte indirilen hikayeyi bulabilirsiniz. Ancak bu hack yalnızca kendi hikayenizi indirmek için işe yarayacaktır. Başka birinin Instagram hikayesini müzikle indirmek için verilen diğer yöntemleri denemelisiniz.

2. Instagram Hikayesini Müzikli İndirmek İçin Web Sitelerini Kullanın

nstagram hikayelerini galeride müzikli olarak indirmenin ikinci yöntemi ise bu hizmeti online olarak sağlayan web siteleridir. İnternette sizin ve diğer kullanıcıların müzikli Instagram hikayelerini indirmenize olanak tanıyan bu tür birçok web sitesi vardır.

Yani yapmanız gereken ilk şey, indirmek istediğiniz Instagram hikaye bağlantısını kopyalamaktır. Bunun için Instagram’a gidin ve indirmek istediğiniz hikayeyi açın.

Sağ üst köşedeki üç noktaya tıklayın ve paylaş düğmesini seçin . Burada birden fazla seçenek göreceksiniz. Bağlantıyı kopyala seçeneğini seçin . Hikaye linki kopyalanmıştır. Artık web sitesine gidebilir ve indirmek için bu bağlantıyı yapıştırabilirsiniz.

İşte listelenen bazı web siteleri. Müzikli Instagram hikayenizi Galeri’den indirmek için kontrol edebilirsiniz. Ancak diğer birçok web sitesi yalnızca kullanıcı adlarıyla Instagram hikayelerini indirmenize izin verir. Bunları da deneyebilirsiniz.

  1. Save Insta
  2. Igram World
  3. SnapInsta
  4. Story SaverFree

İlk üç web sitesi Instagram hikayelerini bağlantıyla indirmenize izin veriyor. Bu üç web sitesi aynı arayüze sahiptir; burada hikaye bağlantısını yapıştırmanız ve ardından indirmeniz gerekir. Sonuncusu sizden hikayeyi indirmek için kullanıcı adınızı isteyecektir.

3. Ekran Kaydediciyi Kullanarak Müzikli Instagram Hikayesini İndirin

Instagram hikayelerini indirmek için deneyebileceğiniz son yöntem, Akıllı Telefonunuzun ekran kaydedici özelliğidir. Muhtemelen yeni çıkan akıllı telefonların tamamında ekran kaydedici özelliği bulunuyor.

Bunu Instagram hikayelerini indirirken kullanmak için ekran kaydını başlatın ve indirmek istediğiniz hikayeyi açın. Mükemmel videoyu elde etmek için hikaye değiştirmeyle kaydı hızlı bir şekilde başlatıp kesmeniz gerekir veya videoyu daha sonra düzenleyebilirsiniz.

Bu arada, birçok akıllı telefon ekranı sesli olarak kaydetmenize izin vermiyor. Akıllı telefonunuz bunlardan biriyse ScreenPalXRecorder ve AZ Screen Recorder gibi ses kaydı yapan üçüncü taraf ekran kayıt uygulamalarını deneyebilirsiniz.

Galerideki müzikli Instagram hikayelerini indirme yöntemleri bunlardı. Kendi hikayelerinizi veya tanıdığınız kişilerin hikayelerini indirmenin yanı sıra, başkalarının hikayelerini izinleri olmadan indirirken de dikkatli olmalısınız. Birisi sizi Instagram hikayesini kullanırken görünce rahatsız olursa bu, Instagram gizlilik politikasının ihlali anlamına gelebilir.

Bu nedenle indirdiğiniz hikayeyi herhangi bir sosyal medya platformunda paylaşmak için kullanacaksanız ilgili kişiden izin aldığınızdan emin olun. Öte yandan, eğer izniniz varsa, anılarınızı akıllı telefonunuzda saklamanın iyi bir yoludur.

Yunus AKIN

15.01.198.... tarihinde Adıyaman'da dünyaya geldim. Boş zamanlarımda grafik ve tasarım, bunun yanında blog hazırlayarak zaman geçirmeye çalışıyorum. Hakkımda daha fazla bilgiye sahip olmak için hakkımda sayfasını inceleyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu