Google Birçok Çalışanını İşten Çıkarmaya Hazırlanıyor?

Google, 10 Ocak’tan bu yana çeşitli departmanlarda binden fazla çalışanını işten çıkardı. CEO Sundar Pichai‘nin mesajında, daha fazla çalışanını işten çıkarmak için açıklamalar yaptı.

“İddialı hedeflerimiz var ve bu yıl büyük önceliklerimize yatırım yapacağız,” dedi Pichai Çarşamba günü tüm Google çalışanlarına benimle paylaşılan dahili bir notta. “Gerçek şu ki, bu yatırım için kapasite yaratmak için zor seçimler yapmak zorundayız.”

Şimdiye kadar, bu “zor seçimler” Google’ın donanım, reklam satışları, arama, alışveriş, haritalar, politika, temel mühendislik ve YouTube ekiplerindeki işten çıkarmaları ve yeniden yapılanmaları içeriyordu.

Pichai, Google’ın geçen yıl bu zamanlar 12.000 kişiyi işten çıkardığı zamana atıfta bulunarak, “Bu rol elemeleri geçen yılki indirimler ölçeğinde değil ve her takıma dokunmayacak” diye yazdı. “Ancak meslektaşların ve ekiplerin etkilendiğini görmenin çok zor olduğunu biliyorum.”

Pichai, bu yılki işten çıkarmaların “yürütmeyi basitleştirmek ve bazı alanlarda hızı artırmak için katmanları kaldırmak” ile ilgili olduğunu söyledi. Google’daki birçok kişinin korktuğu şeyi doğruladı: daha fazla “rol elemesi” gelecek.

“Bu değişikliklerin birçoğu zaten duyuruldu, ancak önceden olmak gerekirse, bazı takımlar yıl boyunca gerektiğinde belirli kaynak tahsisi kararları almaya devam edecek ve bazı roller etkilenebilir” diye yazdı.

Google sözcüsü ek bir yorumda bulunmadı.

İlgili Makaleler

Yazar hakkında Tüm gönderileri görüntüle Yazar web sitesi

Yunus AKIN

15.01.198.... tarihinde Adıyaman'da dünyaya geldim. Boş zamanlarımda grafik ve tasarım, bunun yanında blog hazırlayarak zaman geçirmeye çalışıyorum. Hakkımda daha fazla bilgiye sahip olmak için hakkımda sayfasını inceleyebilirsiniz.

Cevap bırakın

Your email address will not be published. Required fields are marked *