Bitdefender Antivirüs Programı Özellikleri

Bitdefender Antivirüs Programı

Bitdefender yakın zamanda “Bitdefender Antivirüs Programı Özellikleri” olarak adlandırılan 2019 antivirüs paketlerini yayınladı. Bunu Windows sistemimde test ettim. Kurduğunuz anda Antivirüs, güvenlik duvarı, İnternet koruması, şifre yöneticisi, PC optimizasyonu ve daha fazlasına sahip olursunuz.

Windows, macOS, Android ve iOS için geliyor. Tüm özellikler her platformda mevcut değildir ancak güvenlik özelliklerinin çoğu herkes için mevcuttur. Örneğin, platform kısıtlamaları nedeniyle artık macOS ve iOS için meyilli optimizasyon seçeneği mevcut. Bir satın alma işlemi tüm cihazlarınızı koruyabilir. İhtiyacınıza göre en fazla 5 veya en fazla 10 cihaz için lisans satın alabilirsiniz.

Önceki sürümlerde olduğu gibi temel ve gelişmiş seçeneklere hızlı bir şekilde erişebileceğiniz temiz ve anlaşılır bir arayüze sahiptir. Diğer antivirüs programlarında olduğu gibi, hızlı ve tam sistem taraması yapma seçeneğiniz vardır.

Bitdefender

Artık güvenlik yazılımı, etkin uygulamaları gerçek zamanlı olarak analiz ediyor ve uygulamalardan herhangi birinin şüpheli bir şey yapmaya çalıştığını tespit edip etmediğini tespit ediyor. Ayrıca daha fazla işlem yapmanız konusunda sizi bilgilendirecektir.

Ayrıca web üzerindeki etkinliklerinizin güvenli olmasını sağlar. Web taramanıza göz kulak olur ve herhangi bir kötü amaçlı bağlantıya tıklarsanız sizi bilgilendirir. Ayrıca bilinen virüslü bağlantıları da engeller. Ayrıca sizi kimlik avı sayfalarından da korur. Ayrıca sizi dolandırmaya çalışabilecek bir web sitesini ziyaret ederseniz sizi bilgilendirir. Bu, İnternet kullanıcılarının çoğunun ihtiyaç duyduğu bir şeydir.

Antivirüsün kurtarma modu da etkileyici. Windows’unuz başlamadan önce birkaç karmaşık virüsün kaldırılması gerekir; Windows bu tür tehditleri algılar ve kurtarma modunda bu muameleleri temizlemek için sistemi yeniden başlatır.

Otomatik pilot özelliği de önceki güvenlik paketinin bir parçasıydı ancak bu sefer oldukça geliştirildi. Artık şirketin “kişisel güvenlik danışmanı” dediği otomatik bir asistan gibi. Bilgisayarınızı korumak için atmanız gereken adımları size önerecektir.

Size öneri açılır pencereleri gönderecektir. Herhangi birini gözden kaçırmanız durumunda, her zaman Antivirüs kontrol paneline gidebilir ve Otomatik Pilot bölümüne gidebilirsiniz. Bu önerileri istemiyorsanız tamamen devre dışı bırakabilirsiniz.

Önceki sürümlerde olduğu gibi yeni Bitdefender Antivirüs Programında Ebeveyn Kontrolü özelliğiyle birlikte geliyor. Çocuklarınızla ilgileniyorsanız, bunu çocuklarınızın sistemine veya telefonuna yükleyin ve erişimi sınırlayın veya cihazlarında çalışan zararlı uygulamaları engelleyin.

Ebeveyn kontrolü özellikleri Bitdefender merkezi kullanılarak ayarlanabilir. Ayrıca, engellenen uygulamalara erişim denemelerini, kısıtlı alanlara girişleri ve engellenen veya bilinmeyen telefon numaralarından gelen çağrıları veya mesajları içeren aylık Çocuk etkinliği raporlarını alacak şekilde de yapılandırabilirsiniz.

Ayrıca gereksiz dosyaları cihazınızdan kaldırmak ve optimize etmek için tek tıklamayla optimize ediciye sahiptir. Cihazınızın açılmasının çok zaman aldığını düşünüyorsanız başlangıç ​​iyileştiriciyi kullanabilirsiniz. Başlatma süresini artıran işlemleri ortadan kaldırır. Disk temizleme seçeneği de vardır.

Bitdefender

Antivirüsün bir diğer dikkat çekici özelliği, hırsızlık kaybı durumunda verilerinizi güvende tutan Hırsızlığa Karşı Koruma seçeneğidir.

Ayrıca Bitdefender Antivirüs Programını kullanarak kişisel önemli dosyanızı her zaman şifreleyebilirsiniz. Bunun için bilgisayarınızda bir Dosya Kasası oluşturun. Konumunu seçin, boyutunu girin ve şifreyi ayarlayın. Bu kasada saklanan dosyalara yalnızca doğru şifre girilerek erişilebilir.

Ayrıca şifrelerinizi güvenle saklayabileceğiniz yerleşik bir şifre yöneticisi de bulunmaktadır. Birçok kişi tüm şifreleri hatırlamakta zorlanır, bu nedenle genellikle birden fazla hizmet için aynı şifreleri kullanırlar. Tehlikeli olabilir. Bu durumda şifre yöneticisi yardımcı olur. Şifrelerinizi burada tutabilir ve şifrenizi girmeden yalnızca birkaç tıklamayla herhangi bir web sitesinde oturum açabilirsiniz. Tüm şifreler burada bir ana şifre ile güvende.

Bitdefender Antivirüs Programı ayrıca yerleşik bir VPN ile birlikte gelir. Gizliliğinize önem veriyorsanız ve İSS’nizin tarama geçmişinizi bilmesini istemiyorsanız veya halka açık WiFi’de kendinizi güvende tutmak istiyorsanız bu VPN’i kullanabilirsiniz. Bu VPN, Hotspot Shield tarafından desteklenmektedir ve size cihaz başına günde 200 MB veri sağlar. Yani sandığınız kadar kullanışlı değil. Günlük kullanım için 200 MB yeterli değil. Ekstra ödeme yaparak her zaman sınırsız Premium VPN satın alabilirsiniz.

Bu sürümdeki en dikkate değer eklenti, sisteminizi fidye yazılımlarından koruyan Fidye Yazılımı İyileştirmesidir. Fidye yazılımı etkinliklerini tespit edebilir ve ardından kötü amaçlı işlemler kapatılıncaya kadar hedeflenen dosyaları geri alır. Bu akıllıcadır çünkü hedef dosyanın yedeklenmesi önemlidir.

Ağ tehdidi önleme, aynı zamanda ağ düzeyindeki etkinlikleri tespit eden ve herhangi bir karmaşık açıktan yararlanma, kötü amaçlı yazılım veya botnet ile ilgili URL’ler ve kaba kuvvet saldırıları bulması durumunda bloke eden yeni bir eklentidir.

Bu yeni Bitdefender Antivirüs Programını bazen kullanıyorum. Bu, bilgisayarımı güvende tutuyor ve bildirimleri görebildiğim için izinsiz girişleri engelliyor. Ayrıca bu antivirüs sayesinde sistemde ek bir yük hissetmedim.

İlgili Makaleler

Yazar hakkında Tüm gönderileri görüntüle Yazar web sitesi

Yunus AKIN

15.01.198.... tarihinde Adıyaman'da dünyaya geldim. Boş zamanlarımda grafik ve tasarım, bunun yanında blog hazırlayarak zaman geçirmeye çalışıyorum. Hakkımda daha fazla bilgiye sahip olmak için hakkımda sayfasını inceleyebilirsiniz.

1 YorumYorum Yap

  • Bitdefender Antivirüs Programı’nın 2019 versiyonu, güvenlik çözümleri arayanlar için kapsamlı bir paket sunuyor gibi görünüyor. Özellikle, Windows, macOS, Android ve iOS gibi farklı platformlarda kullanılabilmesi ve çeşitli özellikleri barındırması dikkat çekici. Bunlar arasında güvenlik duvarı, İnternet koruması, şifre yöneticisi ve PC optimizasyonu gibi önemli özellikler bulunuyor.

Cevap bırakın

Your email address will not be published. Required fields are marked *