Tiktok’tan Nasıl Para Kazanılır?

TikTok'tan nasıl para kazanılır?

TikTok’tan nasıl para kazanılır? para kazanmanın birkaç farklı yolu bulunmaktadır. İşte bu platformda gelir elde etmenin bazı yaygın yöntemleri ve neye göre para veriyor, para kazanmak için neler yapılmalı, ne kadar izlenmeye para veriyor gibi soruları sizler için araştırdık.

TikTok’ta nasıl para kazanılacağını öğrenmek hobinizi tam zamanlı bir kazanca dönüştürebilir. İşte uygulamada para kazanmak için en iyi stratejiler.

1. TikTok Creator’a kaydolun

Creator Next, TikTok kullanıcılarının uygulamanın tüm para kazanma özelliklerine erişebileceği bir portaldır.

TikTok’un belirttiği gibi: “TikTok Creator Next, içerik oluşturucuların platformda topluluklarını büyütüp geliştirirken para kazanmalarına yardımcı olmayı amaçlıyor. TikTok Creator Next’e katıldığınızda, ister ek iş ister iş olsun, yaratıcılığınızı ve tutkularınızı daha büyük bir şeye dönüştürmenize olanak tanıyan araç ve özelliklere erişim elde edersiniz.”

TikTok Creator Next’e katılmak için aşağıdaki uygunluk koşullarını karşılamanız gerekir:

 • 18 yaşında veya daha büyük olmak
 • Son 30 gün içinde en az üç video yayınladınız
 • Son 30 günde en az 1.000 video görüntülemesine sahip olun
 • Bölgeniz için minimum takipçi gereksinimini karşılayın
 • ABD, İngiltere, Almanya, Fransa, İtalya veya İspanya’da yerleşik olmak
 • Ticari Hesaplara izin verilmez! TikTok’tan nasıl para kazanılır?

TikTok Creator Next aracılığıyla birkaç farklı para kazanma özelliğine erişebilirsiniz… ancak her birinin kendi uygunluk eşiği vardır.

TikTok İçerik Oluşturucu Fonu

22 Temmuz 2020’de TikTok, “ilham verici kariyerleri ateşlemek için seslerini ve yaratıcılıklarını kullanmayı hayal edenleri teşvik etmek” amacıyla 200 milyon ABD doları bağışlama sözü vererek yeni İçerik Oluşturucu Fonu’nu duyurdu.

İnternet ve dünya bu parayı yuttu ve yalnızca bir hafta sonra fonun 2023 yılına kadar 1 milyar ABD dolarına çıkacağını duyurdular. Peki bu tatlı yaratıcı parasını nasıl ele geçireceksiniz? Uygulamada, yapmaya başlamadan önce işaretlemeniz gereken birkaç kutu vardır:

 • ABD, İngiltere, Fransa, Almanya, İspanya veya İtalya’da bulunuyor olmak
 • En az 18 yaşında olmak
 • En az 10.000 takipçiye sahip olmak
 • Son 30 günde en az 100.000 video görüntülemesine sahip olun
 • TikTok Topluluk Kurallarına ve hizmet şartlarına uyan bir hesaba sahip olun

İçerik Oluşturucu Fonu’na uygulama aracılığıyla başvurabilirsiniz (zaten bir Pro Hesaba sahip değilseniz Pro Hesaba geçmeniz gerekir). Başvurunuzu göndermek için İçerik Oluşturucu Aracı’na ve ardından TikTok İçerik Oluşturucu Fonu’na tıklayın. TikTok’tan nasıl para kazanılır?

TikTok İçerik Oluşturucu Pazarı

Onaylanmış birkaç ülkeden birinde bulunuyorsanız sponsorlar ve markalarla bağlantı kurmak için TikTok Creator Marketplace’e katılabilirsiniz. Herhangi bir marka katılabilir ancak pazara erişim için etkileyicilerin davet edilmesi veya başvuruda bulunması gerekir. Aralık 2022 itibarıyla Marketplace’te dünyanın dört bir yanından 800.000 yaratıcı bulunuyor. TikTok’tan nasıl para kazanılır?

Canlı Video Hediyeler

TikTok Creator Next’i kullanan içerik oluşturucular, Canlı videolarında veya normal TikTok video gönderilerinde izleyicilerden “hediyeler” alabilir. Bu dijital hediyeler dolara çevrilerek çekilebilir.

2. Güvendiğiniz bir markayla ortak olun

TikTok’taki sponsorlu içerik, değerli bir şey aldığınız içerik olarak tanımlanır. Amaç bu, değil mi? Örneğin, bir marka, soya mumlarının ne kadar harika koktuğunu anlatan bir TikTok videosu hazırlamanız için size para ödeyebilir veya bu konuda paylaşım yapmanız karşılığında ücretsiz bir paraşütle atlama gezisi alabilirsiniz. (Gerçi herhangi bir ücretsiz paraşütle atlama teklifini almanızı önermiyoruz). TikTok’tan nasıl para kazanılır?

Statista’ya göre , 2022 yılında influencer pazarlamanın küresel değeri 16,4 milyar ABD dolarıydı; bu miktar 2019’dan bu yana iki kattan fazla arttı. Bir eMarketer araştırması, orta ve büyük ölçekli ABD şirketlerinin %75’inin bu dönemde influencer pazarlamayı kullanmayı planladığını ortaya çıkardı. yıl… markalar sosyal medya reklamcılığından geri çekilirken bile.

Instagram, influencer-marka ortaklığı platformu olarak tercih edilen platform olarak 1 numara olmayı sürdürürken, TikTok da zirveye doğru güçlü bir hamle yapıyor. TikTok’tan nasıl para kazanılır?

Yalnızca gerçekten sevdiğiniz markalara veya kuruluşlara ulaşın

TikTok’unuz tamamen çiğ vegan yolculuğunuzla ilgiliyse ve birdenbire en sevdiğiniz yerel burger restoranı hakkında paylaşımlar yapmaya başlarsanız, takipçileriniz sizi doğrudan görecektir. Bu sadece kafa karıştırıcı olmakla kalmıyor, aynı zamanda satılmış gibi görünmenize de neden oluyor. Bu nedenle sponsorlu içeriğinizin normal içeriğinizle uyumlu olduğundan emin olun.

TikTok hesabınız için bir basın kiti hazırlayın

Basın kiti sizin için bir film fragmanı gibidir. Hakkınızdaki tüm harika şeyleri öne çıkarır (ve markalara sizinle çalışmak için iyi nedenler sunar) ve iletişim bilgilerini, fotoğrafları ve dikkate değer başarıları içerir. Ellerinde bir torba patlamış mısırla daha sonra ne olacağını görmelerini sağlayın. Templatelab gibi web siteleri ücretsiz basın kiti şablonları sunar. TikTok’tan nasıl para kazanılır?

Sponsorsuz birkaç gönderi oluşturun

Markalar, işletmelerine satışları artırmak için gerekenlere sahip olduğunuzu görmek isteyecektir. En sevdiğiniz ayakkabı çiftiyle sohbet eden birkaç (sponsorlu olmayan) gönderi oluşturmak, bulunması zor özel çorap markasının sizinle ortak olma olasılığını artıracaktır.

Markalı İçerik düğmesini kullanın

İnsanlar aldatılmaktan hoşlanmıyor ve görünen o ki uygulamalar da bundan hoşlanmıyor. TikTok, kullanıcıların şeffaf olduğundan emin olmak için Markalı İçerik geçişini oluşturdu . Sponsorluklar için içerik oluşturuyorsanız düğmeye basın (veya videonuzun yayından kaldırılması riskini alın). TikTok’tan nasıl para kazanılır?

3. Ürünleri doğrudan TikTok aracılığıyla satın

TikTok Shop, markalara e-ticareti doğrudan uygulamaya entegre etme fırsatı sunuyor; bu, kendi küçük dijital mağazanız gibi.

Markalar ayrıca kendi kanalları aracılığıyla ürün satmak için içerik oluşturucularla iş birliği yapabilir . Ürünlerinizi TikTok videolarınız, TikTok Live ve ürün vitrin sekmeniz aracılığıyla sergileyebilir ve satabilirsiniz. TikTok’tan nasıl para kazanılır?

tilktok para kazanma

Satıcıysanız Birleşik Krallık’ta, Çin anakarasında, Hong Kong’da veya Endonezya’da bulunmanız gerekir. Ayrıca o bölgeye ait bir telefon numarası, işletmenizin kuruluş belgesi ve kimlik belgesi ile de bunu kanıtlayabilmeniz gerekir.

İçerik Üreticiyseniz hesabınızın iyi durumda olması gerekir. Ayrıca şunları yapmanız gerekir:

 • 1.000’den fazla takipçiye sahip olmak
 • Son 28 günde 50’den fazla video görüntülemesi var
 • 18 yaşında olmak
 • Son 28 gün içinde TikTok’ta bir video yayınladınız.

4. Bağlı kuruluş programları aracılığıyla para kazanın

TikTok’ta bir şey satmak için kendi ürünlerinizi oluşturmanıza gerek yok. Satışlardan yüzde kazanmak için bağlı kuruluş pazarlama bağlantılarını kullanabilirsiniz.

#WaterTok fenomeni TayTayyMarie, altyazılarda su şurupları için ortaklık kodlarını paylaşıyor ve biyografisinde en sevdiği ürünlerin bulunduğu (bunun için komisyon kazanacağı) bir Amazon mağazasına yönlendiren bir bağlantı var.

Örneğin, #BookTok konusunda uzmansanız ve favori plaj okumalarınızın bir listesini paylaşıyorsanız, tüm kitap seçimlerinizi Amazon aracılığıyla satın almak için bir ortaklık bağlantısı oluşturmak kolaydır. Takipçileriniz kolayca tıklayıp alışveriş yapabilecek ve siz de o bağlantı üzerinden yapılan satışlardan bir yüzde alacaksınız. TikTok’tan nasıl para kazanılır?

5. Ürününüz veya hizmetiniz için tanıtım videoları oluşturun

Zaten ürün oluşturduysanız, para kazanmanın en açık yolu budur: Ürünlerinizi veya hizmetlerinizi, onları benzersiz kılan tüm ayrıntılarla birlikte sergileyen TikTok’lar oluşturun ( ücretsiz altyazı oluşturucumuz yardımcı olabilir!).

Biyografinize web sitenizin bağlantısını eklediğinizden emin olun.

Ayrıca İtalyan Tazısı (ve gururlu gey ikonu) Iggy Tika’nın yaptığı gibi kendi kişiselleştirilmiş ürünlerinizi de oluşturabilirsiniz . Köpeğin sahibi Thomas Shapiro, internette Tika markalı giysiler satıyor. Fenty Beauty ve Cocokind gibi makyaj markaları da ürün oyununu sonlandırıyor. TikTok’tan nasıl para kazanılır? 

İlgili Makaleler

Yazar hakkında Tüm gönderileri görüntüle Yazar web sitesi

Yunus AKIN

15.01.198.... tarihinde Adıyaman'da dünyaya geldim. Boş zamanlarımda grafik ve tasarım, bunun yanında blog hazırlayarak zaman geçirmeye çalışıyorum. Hakkımda daha fazla bilgiye sahip olmak için hakkımda sayfasını inceleyebilirsiniz.

1 YorumYorum Yap

Cevap bırakın

Your email address will not be published. Required fields are marked *