Teknoloji

Sony ZV-E1 Aynasız Dijital Fotoğraf Makinesi

Yeni Sony ZV-E1, en küçük ve en hafif değiştirilebilir lensli kameradır ve profesyonel içerik üreticileri ve kaydediciler için yaratılmıştır. Tam çerçeve 12MP EXmore R CMOS sensörü kullanan ilk kayıt kamerası, olağanüstü pozlama genişliği, yüksek hassasiyet ve tam piksel okuma ve çarpıcı renklere olanak tanıyan geniş bir dinamik aralık sunar. Cep boyutunda bir kamerayla bu, filmlerinize öne çıkacak bir sinema kalitesi verecektir.

Sony ZV-E1 birçok yeni özelliğe sahiptir ancak aynı zamanda diğer üst düzey Sony aynasız fotoğraf makinelerinden de ödünç alınmış özellikler içerir. Kamera, mevcut ZV modellerinin gelişmiş selfie mikrofonlarına ve kamera karşısına geçme özelliğine sahip ancak dahili özelliklerinin çoğu a7S III ve FX3 ile paylaşılıyor. Öne çıkan özelliklerden bazıları şunlardır:

12,1 MP Exmor R CMOS Sensör + BIONZ XR İşlemci + Yapay Zeka

Sony ZV-E1

Sony ZV-E1, Exmor R tasarımına sahiptir; 12,1 MP tam çerçeve CMOS arkadan aydınlatmalı sensör, Sony ZV-E1 Aynasız Dijital Fotoğraf Makinesinin temel özelliklerinden biridir. Yeni bir özel yapay zeka işleme motoruna ve yükseltilmiş bir BIONIC XR görüntü işlemcisine sahiptir. 

Etkileyici ISO 80-102.400 aralığı, genişletilmiş ISO 80-409.600 aralığı, 15+ adımlı dinamik aralığı ve durağan ve hareketli görüntüler için çarpıcı, sinematik bokeh özelliğiyle kamera, düşük ışıkta etkileyici sonuçlar veren görüntüler kaydeder.

UHD 4K 120p | FHD 240p, 10-Bit 4:2:2 Dahili Kayıt

Gruplama olmadan tam 1:1 piksel okuma kullanılarak 4K240p’ye kadar Full HD kayıt yapılabilir ve UHS 4K120p kayıt mümkündür. Dahili 10 bit 4:2:2 örneklemeyi kullanarak tüm kayıt ayarlarında kayıt yapmak da mümkündür. 

Ayrıca All-Intra ve XAVC SI, Sony ZV-E 1 tarafından desteklenir. 600 Mb/s’ye kadar bit hızlarında güvenilir performans sunan intraframe codec’leri bu özelliklerdir. En iyi hareket kontrolü için ağır çekimde 4k120 fps’de kayıt yapabilirsiniz ve Full HD240 fps’de daha da iyi hareket kontrolü elde edebilirsiniz.

Tek dokunuş sizi Sinematik Vlog seçeneklerine götürecektir. En boy oranı, kare hızı, görünüm modu, ruh hali ve AF modları, hepsine ekrandan erişilebilen etkileyici seçeneklerden yalnızca birkaçıdır.

Otomatik Odaklama ve Görüntü Sabitleme

Sony ZV-E1, Sony’nin hızlı hidrid AF özelliğine sahiptir. Sony ZV-E1 aynasız dijital fotoğraf makinesindeki hızlı hibrit AF, nefes alma telafisi, ayarlanabilir AF geçiş hızı ayarları ve AF nesne hassasiyeti Ayarları gibi bir dizi işleve sahiptir. Hızlı ve hassas odaklanma için bir odak haritası ve AF yardım özellikleri sunar.

Yapay zeka tanıma ve izleme sistemi sayesinde, bir nesneye odaklanmak için otomatik kırpma ve çerçeveleme konumu tamamen özelleştirilebilir. Çeşitli nesnelerde aynı bokeh’i korumak için Ürün Teşhir Ayarı, ürününüz ile nesneniz arasında AF izleme değişimi sunar.

En yeni 5 eksenli optik stabilizasyon teknolojisi Sony ZVE1 tarafından kullanılıyor. Kamerayı avucunuzda tutarken hareketsiz fotoğraf ve hatta video çekerken, bu, kamera sarsıntısını beş durağa kadar ortadan kaldırabilir. Gövde içi stabilizasyon sayesinde modifiye edilmiş olanlar da dahil olmak üzere her türlü lens kullanılabilir.

Gövde Tasarımı ve Bağlantı

Sony ZV-E1 gövdesi

Sony ZV-E1 Aynasız Dijital Fotoğraf Makinesi, tam çerçeve FE lensleri de içeren tüm E Yuvalı lensleri destekler. 

Sony ZV-E1, vlog veya diğer kendi kendini kontrol eden çekim gereksinimleri için öne bakan bir konuma ve ayrıca her açıdan çalışmaya yardımcı olan yandan açılan, değişken açılı bir ekrana sahiptir. Basit dokunmatik ekran menü erişimi, oynatma ve çekim kontrolü sağlar.

Muhafaza, zorlu hava koşullarında güvenilir kullanım için toza ve neme dayanıklıdır.

Sony ZV-E1 gövdesi beyaz ve siyah olmak üzere iki renk seçeneğiyle geliyor.

Temel Özellikler:

 • 12 MP Tam Çerçeve Exmor R CMOS Sensör
 • UHD 4K 120p / FHD 240p / 10-Bit 4:2:2
 • 120p’ye kadar Full HD (1080) çekim
 • 5 Eksenli SteadyShot Görüntü Sabitleme
 • Yapay zeka tabanlı dinamik aktif mod stabilizasyonu
 • 15+ Duraklama Dinamik Aralık, Yapay Zeka Otomatik Çerçeveleme
 • Çoklu Yüz Tanıma, Hızlandırılmış
 • S-Log3, S-Gamut3, S-Cinetone, Kullanıcı LUT’ları
 • Genişletilmiş ISO 80-409.600
 • USB cihazı olarak takıldığında UVC 4K/30p video akışı
 • Sınırsız 4K/30p, 30 dakika 4K/60p (25°C’de)
 • Mikro HDMI yuvası

Yunus AKIN

15.01.198.... tarihinde Adıyaman'da dünyaya geldim. Boş zamanlarımda grafik ve tasarım, bunun yanında blog hazırlayarak zaman geçirmeye çalışıyorum. Hakkımda daha fazla bilgiye sahip olmak için hakkımda sayfasını inceleyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu