Samsung Galaxy Book 4 Edge, Fiyatı Ve Özellikleri

Galaxy Book 4 Edge

Samsung Galaxy Book 4 Edge, 20 Mayıs Pazartesi günü dünya çapında tanıtıldı. Qualcomm Snapdragon X Elite yonga seti ile desteklenen dizüstü bilgisayar, şirketin ilk AI bilgisayarı haline geliyor ve Galaxy AI mobil ekosistemini genişletiyor. Samsung, Copilot+ PC olarak sertifikalı olduğunu ve çevrimdışı işleme için 45 TOPS NPU sayesinde cihaz içi yapay zeka yetenekleri vaat ettiğini söylüyor. Galaxy Book 4 Edge aynı zamanda Canlı Çeviri, Sohbet Yardımı ve Circle to Search gibi mobil yapay zeka özelliklerini de ilk kez PC’lere getiriyor.

Samsung Galaxy Book 4 Edge teknik özellikleri

Galaxy Book 4 Edge’in piyasaya sürülmesi, Samsung ile Microsoft arasında yapılan ve Microsoft’un yapay zeka hizmetleri paketi Copilot‘un cihaza tanıtıldığı bir işbirliğidir. Microsoft’un en yeni AI bilgisayarları olan yeni Surface Pro (11. Sürüm) ve Surface Laptop’u (7. Sürüm) Surface ve AI etkinliğinde tanıtmasından birkaç dakika sonra piyasaya sürüldü.

Yeni Samsung Galaxy Book 4 Edge, 2880×1800 piksel çözünürlüğe ve 120Hz yenileme hızına sahip Dinamik AMOLED 2X dokunmatik ekrana sahiptir. İki boyutta mevcuttur: sırasıyla Edge ve Edge Pro modelleri için ayrılmış 14 inç ve 16 inç. Dizüstü bilgisayara güç sağlayan, Adreno GPU’ya, 12 çekirdekli CPU’ya ve özel 45 TOPS Qualcomm Hexagon NPU’ya sahip Snapdragon X Elite yonga setidir. Her iki model de 16 GB RAM ve 1 TB’a kadar dahili depolamayı destekliyor.

Samsung Galaxy Book 4 Edge

Copilot+ PC olan Samsung Galaxy Book 4 Edge, Canlı Altyazılar, Circle to Search, Live Translate, Recall ve Cocreator gibi yapay zeka özelliklerini destekler. Ayrıca kullanıcılar, Windows Studio efektleri sayesinde portre bulanıklığı ve ses odaklaması gibi ince ayarlarla video görüşmeleri sırasında deneyimlerini geliştirebilirler.

Galaxy Book 4 Edge’deki bağlantı seçenekleri arasında USB 4.0 ve HDMI 2.1 bağlantı noktaları bulunur. Dizüstü bilgisayar ayrıca arkadan aydınlatmalı bir klavyeye, USB Type-C, Bluetooth v5.4 ve Wi-Fi 7 aracılığıyla 65W hızlı şarja sahiptir. 14 inçlik Galaxy Book 4 Edge, 1,20 kg ağırlığında ve 12,30 x 8,81 x 0,43 inç boyutlarındadır. İnçlik varyant dizüstü bilgisayar 1,55 kg ağırlığında ve 13,99 x 9,86 x 0,48 inç boyutlarındadır.

İlgili Makaleler

Yazar hakkında Tüm gönderileri görüntüle Yazar web sitesi

Yunus AKIN

15.01.198.... tarihinde Adıyaman'da dünyaya geldim. Boş zamanlarımda grafik ve tasarım, bunun yanında blog hazırlayarak zaman geçirmeye çalışıyorum. Hakkımda daha fazla bilgiye sahip olmak için hakkımda sayfasını inceleyebilirsiniz.

Cevap bırakın

Your email address will not be published. Required fields are marked *