Polylang Eklentisi Kurulumu

polylang eklentisi kurulumu

Polylang, bir WordPress Dil Seçeneği eklentisidir ve sitenizin çoklu dil desteği eklemenize yardımcı olur. İşte Polylang eklentisinin nasıl kurulacağına dair adımlar:

  1. WordPress Yönetici Paneline Giriş Yapın: WordPress sitenizin yönetici paneline giriş yapın.
  2. Eklenti Ekleme Sayfasına Gidin: Sol taraftaki menüden “Eklentiler”e tıklayın, ardından “Yeni Ekle” seçeneğini seçin.
  3. Polylang’ı Arayın: Arama çubuğuna “Polylang” yazın.
  4. Eklentiyi Kurun: Polylang eklentisini bulduktan sonra “Şimdi Yükle” butonuna tıklayın.
  5. Eklentiyi Etkinleştirin: Eklenti başarıyla yüklendikten sonra “Etkinleştir” seçeneğine tıklayarak Polylang‘ı etkinleştirin.
  6. Temel Ayarları Yapın: Polylang’ı etkinleştirdikten sonra, sitenizde kullanmak istediğiniz dilleri ve diğer temel ayarları yapmak için “Diller” menüsüne gidin. Burada, eklediğiniz dilleri yönetebilir ve dil seçeneklerini yapılandırabilirsiniz.
  7. İçeriği Çevirin: Polylang ile sitenizi çevirmek için içeriklerinizi çevirmeniz gerekecek. İçerik çevirme işlemleri için, sayfa, yazı, kategori ve diğer öğelerin düzenleme sayfalarında dil seçenekleri göreceksiniz.
  8. Widget Ekleyin (Opsiyonel): Dil seçeneklerini veya dil bayrağını görüntülemek için sitenizin kenar çubuğuna bir dil seçimi widget’ı ekleyebilirsiniz. “Görünüm > Widget’lar” bölümünden uygun widget’ı seçip kenar çubuğunuza ekleyebilirsiniz.
İlginizi Çekebilir:  Wordpress SEO Nasıl Yapılır?

İlgili Makaleler

Yazar hakkında Tüm gönderileri görüntüle Yazar web sitesi

Yunus AKIN

15.01.198.... tarihinde Adıyaman'da dünyaya geldim. Boş zamanlarımda grafik ve tasarım, bunun yanında blog hazırlayarak zaman geçirmeye çalışıyorum. Hakkımda daha fazla bilgiye sahip olmak için hakkımda sayfasını inceleyebilirsiniz.

Cevap bırakın

Your email address will not be published. Required fields are marked *