Outlook Yedek Nasıl Alınır?

outlook yedek nasıl alınır

Outlook verilerinizi yedeklemek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz. Genellikle e-posta, takvim, kişiler ve diğer verileri içeren bir PST dosyası kullanır.

  1. Outlook’u Açın: Bilgisayarınızda Outlook‘u açın.
  2. Dosya Sekmesini Seçin: Açılan pencerede, üst menü çubuğundaki “Dosya” sekmesini bulun ve tıklayın.
  3. Yedekleme ve Kurtarma Seçeneklerine Erişin: “Bilgi” sekmesinde, “Yedekleme ve Kurtarma” veya “Aç ve Verileri Dışa Aktar” gibi bir seçenek bulunabilir. Bu seçeneği seçin.
  4. Verilerinizi Dışa Aktarın: Genellikle “İleri” veya “Dışa Aktar” gibi bir seçenekle devam edebilirsiniz. Ardından, “Outlook Veri Dosyası (.pst)” seçeneğini belirleyin ve “İleri” düğmesine tıklayın.
  5. Dışa Aktarma Ayarlarını Yapın: Dışa aktarılacak verileri seçebileceğiniz bir pencere görünecektir. “Kişiler”, “Posta”, “Takvim” gibi seçenekleri işaretleyerek yedeklemek istediğiniz veri türlerini belirleyin. Daha sonra, yedekleme dosyanızın kaydedileceği konumu ve dosya adını seçin.
  6. Dışa Aktarmayı Tamamlayın: İleri dedikten sonra, eğer şifre koruması istiyorsanız bir şifre belirleyebilirsiniz. Daha sonra, “Bitir” düğmesine tıklayarak dışa aktarmayı tamamlayın.

Bu adımları takip ettikten sonra, verileriniz bir PST dosyasına dışa aktarılacaktır. Bu dosyayı güvenli bir yerde saklayabilirsiniz. Ayrıca, belirli bir zaman aralığında düzenli olarak yedekleme yapmayı unutmayın, böylece önemli verilerinizin güvenliği sağlanmış olur.

İlgili Makaleler

Yazar hakkında Tüm gönderileri görüntüle Yazar web sitesi

Yunus AKIN

15.01.198.... tarihinde Adıyaman'da dünyaya geldim. Boş zamanlarımda grafik ve tasarım, bunun yanında blog hazırlayarak zaman geçirmeye çalışıyorum. Hakkımda daha fazla bilgiye sahip olmak için hakkımda sayfasını inceleyebilirsiniz.

Cevap bırakın

Your email address will not be published. Required fields are marked *