Seo

En İyi 15 SEO Aracı

En İyi 15 SEO Aracı; Ücretli arama ve sosyal medya pazarlamasının aksine, arama motoru optimizasyonu (SEO), sonuçları daha uzun bir zaman diliminde sunar. Ancak çeşitli araştırmalar, SEO’nun işletmelerin ücretli reklam seçeneklerinden çok daha yüksek uzun vadeli yatırım getirisi elde etmelerine yardımcı olduğunu ileri sürüyor. Ancak işletmeniz, yalnızca sık sık yapılan arama motoru algoritması değişiklikleriyle mücadele ederek SEO kampanyaları yürüterek daha yüksek yatırım getirisi elde edebilir.

En İyi 15 SEO Aracı, ekstra zaman ve kaynak yatırımı yapmadan organik arama kampanyalarını planlamanızı, izlemenizi ve ince ayarlar yapmanızı kolaylaştırır. Ancak SEO araçları, özellikler ve performans da dahil olmak üzere birçok açıdan birbirinden farklılık gösterir. Hem kısa hem de uzun vadede organik trafiği popüler arama motorlarından web sitesine yönlendirmek için doğru SEO araçlarını seçmeye ve birleştirmeye odaklanmalısınız.

Web Sitenizin Arama Motoru Sıralamasını Yükseltecek En İyi 15 SEO Aracı

1) Yoast SEO

En İyi 15 SEO Aracının Başında Yoast SEO, gelmektedir. WordPress için en popüler SEO eklentisidir. WordPress eklentisi, bir dizi özellik ve araç sağlayarak dijital pazarlamacıların trafiği hem arama motorlarından hem de sosyal ağ sitelerinden bir web sitesine yönlendirmesine yardımcı olur.

SEO kampanyalarını planlarken, yüksek performanslı anahtar kelimeler bulmak, anahtar kelimeleri optimize etmek, dahili bağlantı önerileri almak, arama motorlarının web sayfalarını anlamasını sağlamak ve içeriğin okunabilirliğini artırmak için Yoast SEO’yu kullanabilirsiniz.

Eklenti ayrıca karmaşık teknik SEO görevlerini arka planda otomatik olarak gerçekleştirir. Ancak bu gelişmiş özelliklerden yararlanmak için Yoast SEO’nun premium sürümüne abone olmalısınız.

2) SEMRush

En İyi 15 SEO Aracı, SEMRush, içerik pazarlaması, SEO ve sosyal medya pazarlaması için 500’den fazla araçtan yararlanmanıza olanak tanır. Anahtar kelime araştırması, rakip analizi, web sitesi denetimi, anahtar kelime sıralaması takibi, yerel SEO, sayfa içi SEO, bağlantı kurma, rakip SEO analizi, içerik pazarlaması ve sosyal medya yönetimi gerçekleştirmek için SEMRush tarafından sağlanan SEO araçlarını kullanabilirsiniz. SEMRush – Pro, Guru ve Business’ın çeşitli sürümleri arasından seçim yapma seçeneğiniz vardır.

3) Google Anahtar Kelime Planlayıcı

En İyi 15 SEO Aracı Google Anahtar Kelime Planlayıcı en popüler ve güvenilir ücretsiz SEO araçlarından biridir. Çoğu dijital pazarlamacı, SEO stratejilerini uygularken anahtar kelime araştırması yapmak için Google Anahtar Kelime Planlayıcı’ya güveniyor.

Google Anahtar Kelime Planlayıcı, yeni anahtar kelimeler keşfetmenizi, anahtar kelimeleri birden fazla kategoride düzenlemenizi, aylık arama hacmini görmenizi ve yeni anahtar kelimelere dayalı SEO kampanyaları planlamanızı kolaylaştırır. SEO araçları, bir dizi seçeneği kullanarak SEO kampanyaları için anahtar kelimeleri keşfetmenize ve düzenlemenize olanak tanır.

4) Ahrefs

En İyi 15 SEO Aracı Ahrefs şu anda önde gelen markalar Facebook, Linked In, Netflix, Uber ve Adobe tarafından kullanılıyor. Hepsi bir arada SEO araç seti beş önemli araçla tasarlanmıştır: anahtar kelime gezgini, site gezgini, site denetimi, içerik gezgini ve sıralama izleyici. Dijital pazarlamacılar, çeşitli çevrimiçi kaynaklardan dönüşüm dostu içeriğe erişerek SEO ve içerik pazarlama stratejilerini planlamak için içerik gezginini kullanabilir. Ahrefs’i 7 gün boyunca 7$ ödeyerek deneme amaçlı kullanabilirsiniz. Ayrıca SEO araç setinin lite, standart, gelişmiş ve ajans olmak üzere çeşitli sürümleri arasından seçim yapabilirsiniz.

5)MozPro

En İyi 15 SEO Aracı Moz Pro, ücretli hepsi bir arada SEO araç seti olarak tasarlanmıştır. Dijital pazarlamacılar, web sitesi denetimi, anahtar kelime araştırması, geri bağlantı analizi, anahtar kelime performans takibi ve tarama sorunlarını çözme gibi yaygın arama motoru optimizasyonu faaliyetlerini basitleştirmek için Moz Pro’yu kullanabilir. Moz Pro ayrıca otomatik olarak uyarı göndererek kullanıcıların yeni ve kritik sorunları erken tespit etmelerine yardımcı olur. Dijital pazarlamacılar, ekstra zaman ve çaba harcamadan müşterilere özel raporlar göndermek için Moz Pro’nun raporlama özelliklerinden yararlanabilirler.

6) Spyfu

Spyfu’nun temel, meslek ve takım olmak üzere üç sürümü arasından seçim yapma seçeneğiniz vardır. Spyfu’nun her sürümü, anahtar kelime araştırması, rakip analizi, geri bağlantı analizi, alan adı karşılaştırması ve anahtar kelime sıralaması kontrolüne yönelik araçları kullanarak SEO stratejilerini planlamanıza, uygulamanıza ve değerlendirmenize yardımcı olur. Ayrıca SEO kampanyalarının performansını gerçek zamanlı verilere dayalı olarak izlemek için Spyfu tarafından sağlanan raporlama aracını kullanarak özel SEO raporları oluşturabilirsiniz.

7) GrowthBar

GrowthBar basit bir Chrome uzantısı olarak tasarlanmıştır. Ancak birçok dijital pazarlamacı, yenilikçi özellikleri nedeniyle GrowthBar’ı diğer SEO araçlarına tercih ediyor. Anahtar kelime önerileri almak, anahtar kelimelerin rekabet gücünü değerlendirmek, anahtar kelime sıralamasını izlemek ve geri bağlantıları analiz etmek için GrowthBar’ı kullanabilirsiniz. GrowthBar, web sitesiyle ilgili kritik SEO veri noktalarına anında erişerek SEO kampanyalarını izlemenizi ve ince ayar yapmanızı kolaylaştırır. Aylık 39$ ödeyerek GrowthBar’ın sağladığı özelliklerden ve araçlardan yararlanabilirsiniz.

8) Derin Tarama

En İyi 15 SEO Aracı, dijital pazarlamacıların çeşitli teknik sorunları tanımlayıp düzelterek bir web sitesinin arama motoru görünürlüğünü artırmasına yardımcı olur. İşlem yapılabilir bilgiler elde ederek web sitenizi arama motorları için optimize etmek amacıyla DeepCrawl’ı kullanabilirsiniz. DeepCrawl, web sitesini tarayarak ve teknik durumunu değerlendirerek eyleme dönüştürülebilir bilgiler üretir ve sağlar. Milyonlarca web sayfasını taramanın yanı sıra DeepCrawl, taramaları planlamanıza ve tarama sorunlarına öncelik vermenize olanak tanır. Kod değişikliklerinin web sitesinin teknik durumu üzerindeki etkisini değerlendirmek için DeepCrawl’ı Automator ile entegre edebilirsiniz.

9) WooRank 

WooRank tarafından geliştirilen Chrome uzantısı, dijital pazarlamacıların bir web sitesinin site içi ve site dışı SEO performansını birkaç saniye içinde değerlendirmesine yardımcı olur. Genel SEO puanına dayalı olarak bir web sitesinin SEO sağlığını bilmek için WooRank SEO Analizi ve Web Sitesi İnceleme Aracını kullanabilirsiniz. Basit SEO aracı, mobil uyumluluk, kullanılabilirlik, yapılandırılmış veriler, arama motoru optimizasyonu, web sitesi trafiği, geri bağlantıların kalitesi ve sosyal medya gibi çok çeşitli parametreleri kullanarak genel SEO puanını hesaplar. Aracı ücretsiz olarak indirip kullanabilirsiniz.

10) Screaming Frog SEO

Screaming Frog SEO Örümcek Aracı, masaüstü tabanlı web sitesi tarama yazılımı olarak tasarlanmıştır. Adından da anlaşılacağı gibi SEO Spider aracı, birçok teknik SEO sorununu belirleyip vurgulayarak kullanıcıların sayfa içi SEO’yu geliştirmelerine yardımcı olur. Yinelenen içeriği keşfetmek, meta verileri analiz etmek, bozuk bağlantıları bulmak, yönlendirmeleri yönetmek, robots.txt tarafından engellenen URL’leri belirlemek ve XML site haritaları oluşturmak için popüler SEO aracını kullanabilirsiniz. SEO Spider Tool’un ücretsiz ve ücretli sürümleri arasından seçim yapabilirsiniz. Ücretli sürümden farklı olarak ücretsiz sürüm yalnızca 500 URL’yi tarar.

11) Bağlantı Araştırma Araçları

En İyi 15 SEO Aracı, eyleme geçirilebilir bilgiler ve öneriler sağlayarak dijital pazarlamacıların SEO kampanyalarını planlamasına ve yürütmesine yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Geri bağlantıların sayısını ve kalitesini artırarak web sitenizin arama motoru görünürlüğünü artırmak için LinkResearchTools’u kullanabilirsiniz. LinkResearchTools, 150’den fazla SEO metriğini ve 25 bağlantı veri kaynağını kullanarak her geri bağlantıyı değerlendirir. LinkResearchTools tarafından sağlanan araçlar, rakiplerinize olan geri bağlantıları kontrol etmenizi, yönlendirmeler yoluyla aktarılan bağlantı akışını izlemenizi, bağlantı oluşturmayı simüle etmenizi ve binlerce geri bağlantıyı içe aktarmanızı kolaylaştırır.

12) Bing Web Yöneticisi Araçları

En İyi 15 SEO Aracı Adından da anlaşılacağı gibi ücretsiz SEO araçları, web sayfalarının Bing arama sonuçlarındaki görünürlüğünü ve sıralamasını artırmanıza yardımcı olur. SEO kampanyalarını planlarken, anahtar kelime araştırması yapmak, hedeflenen anahtar kelimeleri yönetmek, isteğe bağlı siteleri denetlemek ve geri bağlantıları analiz etmek için Bing Web Yöneticisi Araçları’nın içerdiği araçlardan yararlanabilirsiniz . Ayrıca, ayrıntılı bir SEO raporu oluşturarak web sitesinin arama performansını etkileyen sorunları ve hataları tanımlayabilirsiniz. SEO araçları ayrıca uyarıları ve bildirimleri otomatik olarak göndererek web sitesinin arama performansını izlemenize ve değerlendirmenize yardımcı olur.

13) RankMath SEO

En İyi 15 SEO Aracı RankMath, WordPress için en popüler SEO eklentilerinden biridir. 15’ten fazla yerleşik modeli kullanarak RankMath’i hassas SEO stratejilerinize göre yapılandırabilir ve özelleştirebilirsiniz. Ayrıca anahtar kelime sıralamasını izlemek, teknik SEO sorunlarını belirlemek, şema işaretlemesi oluşturmak ve diğer web sitelerinden şema işaretlemesini içe aktarmak için RankMath tarafından sağlanan araçları kullanabilirsiniz. RankMath, ürün şeması, makale şeması, tarif şeması, etkinlik şeması, video şeması ve yerel işletme şeması gibi çeşitli şema türlerini destekleyerek SEO kampanyalarını daha da güçlendirir. Ayrıca RankMath’in ücretsiz, profesyonel ve ticari olmak üzere üç farklı sürümü arasından seçim yapma seçeneğiniz de vardır. İşte RankMath SEO ve Yoast SEO arasında bir karşılaştırma.

14) Whitespark

En İyi 15 SEO Aracı Whitespark, kullanıcıların web sitelerini yerel aramalar için optimize etmelerine yardımcı olan SEO araçlarından biridir. Lokasyona özel SEO kampanyaları planlarken, arama motoru sıralamasını takip etmek, rakiplerinizin alıntılarını bulmak ve çevrimiçi incelemeler ve müşteri referansları almak için Whitespark tarafından sağlanan araçlardan yararlanabilirsiniz. Ayrıca Whitespark, yönetilen yerel SEO hizmetleri sunarak müşteri deneyimini iyileştirmeye odaklanmanıza yardımcı olur. Whitespark’a kaydolarak çok sayıda ücretsiz SEO aracından yararlanabilirsiniz.

15) Anahtar Kelimeler

Anahtar Kelimeler, dijital pazarlamacıların çeşitli senaryolar oluşturarak SEO kampanyaları için en değerli anahtar kelimeleri bulmalarına yardımcı olur. Dijital pazarlamacılar, belirli bir arama sorgusu için senaryo oluşturduktan sonra senaryoyu birden fazla kişiyle paylaşabilir ve değerlendirebilir. Kişilerden alınan geri bildirimler ve öneriler, dijital pazarlamacıların, arama yapanların belirli bilgileri almak için ne yazacaklarını anlamalarına yardımcı olur. Ayrıca bir metin kutusuna bir senaryo veya soru yazarak gerçek zamanlı anahtar kelime araştırması yapabilirler. Anahtar kelime araştırması yaparken, Tohum Anahtar Kelimeleri ücretsiz bir En İyi 15 SEO Aracını olarak kullanabilirsiniz.

SEO kampanyalarını planlarken ve yürütürken birçok ücretsiz ve ücretli SEO aracı arasından seçim yapma seçeneğiniz vardır. Popüler SEO araçları çeşitli yönlerden birbirinden farklılık gösterir. Tek veya belirli bir SEO aracı kullanarak bir web sitesinin arama motoru görünürlüğünü artıramazsınız. SEO stratejiniz, arama motoru trafiğini sürekli olarak web sitesine yönlendirmek için doğru SEO araçlarını seçmeye ve birleştirmeye odaklanmalıdır.

Yunus AKIN

15.01.198.... tarihinde Adıyaman'da dünyaya geldim. Boş zamanlarımda grafik ve tasarım, bunun yanında blog hazırlayarak zaman geçirmeye çalışıyorum. Hakkımda daha fazla bilgiye sahip olmak için hakkımda sayfasını inceleyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu