Bilgi Deposu

Gmail’de Profesyonel E-posta İmzası Nasıl Oluşturulur?

Profesyonel e-posta imzaları dijital kartvizitiniz olarak çalışır. Bu makalede, Gmail’de profesyonel e-posta imzasının nasıl oluşturulacağı konusunda size rehberlik edecektir.

Bu imzalar dijital kartvizitiniz olarak çalışır. Bu nedenle, aldığınız profesyonel e-postaların neredeyse tamamının imzalı olduğunu fark etmişsinizdir. Bu nedenle profesyonel varlığınızı geliştirmek için profesyonel bir e-posta imzası da oluşturmalısınız.

Peki, Gmail’i e-posta göndermek için kullanıyorsanız ve Gmail’de profesyonel e-posta imzasının nasıl oluşturulacağını merak ediyorsanız bu makale tam size göre. Bu yazımda Gmail’de profesyonel e-posta imzası oluşturma konusunda size adım adım yol göstereceğim.

Gmail’de profesyonel E-posta imzası için, kendiniz tasarlamanıza gerek yoktur çünkü birçok web sitesi Gmail hesabınız için profesyonel e-posta imzaları oluşturmanıza olanak tanır. Dolayısıyla endişelenmeyin, eğer tasarım konusunda o kadar iyi değilseniz, bu makalede bahsedilen web siteleri size bu konuda yardımcı olacaktır. Ancak bundan önce Gmail’e e-posta imzası ekleme adımlarına göz atalım.

Gmail’de profesyonel bir e-posta imzası oluşturmak için iki basit adım vardır:

  1. Profesyonel bir e-posta imza oluşturucudan bir e-posta imzası tasarlayın.
  2. Tasarladığınız e-posta imzanızı Gmail hesabınıza ekleyin.

Yukarıda tartışıldığı gibi, bazı ücretsiz online araçlar Gmail hesabınız için profesyonel e-posta imzaları oluşturmanıza olanak tanır. İlk adım, aşağıda listelenen web sitelerinden herhangi birini kullanarak e-posta imzasını tasarlamaktır.

1. Mail Signatures

İlk e-posta imza web sitesi mail-signatures.com’dur. Size 40’tan fazla e-posta imza şablonu sunar. Bu şablonların yardımıyla e-posta imzanızı bu web sitesinden alabilirsiniz. Ve en iyi yanı, ücretsiz bir e-posta imza oluşturucu olmasıdır. Üstelik Microsoft 365, Outlook, Apple Mail vb. için imza oluşturmanıza olanak tanır.

Bu web sitesini kullanarak e-posta imzanızı tasarlamak için öncelikle web sitesini ziyaret edin ve İmza Oluşturucu kategorisine tıklayın. Ücretsiz imza oluşturma aracının içinde, sol alt köşeden e-posta platformu olarak Gmail’i seçin ve sağ taraftaki bölümden istediğiniz şablonu seçin.

Bundan sonra, sağ tarafta canlı ön izlemeyi de gösterecek olan İmza Ayrıntıları bölümündeki ayrıntıları doldurmanız yeterlidir. Ayrıntıları doldurduktan sonra aşağı kaydırın ve İmzanızı Uygulayın düğmesine dokunun. Bir sonraki sayfada imzayı kopyalayıp Gmail’inize yapıştırabileceksiniz; bu yazının ilerleyen kısımlarında bunun nasıl yapılacağı konusunda size yol göstereceğim.

2. HubSpot Email Signature

HubSpot ünlü bir pazarlama ve satış yazılımı sağlayıcısıdır. Sonuncusu gibi, Gmail’inize eklemek üzere profesyonel e-posta imzaları oluşturmanıza olanak tanıyan bir e-posta imza oluşturucuya sahiptir. Ayrıca işletmelere yönelik çeşitli ücretsiz ve ücretli özelliklere ve yazılım hizmetlerine sahiptir. İmza oluşturucusu, tümü ücretsiz olan 6 şablona sahiptir.

Bu web sitesinde e-posta imzanızı oluşturmak için imza oluşturucu sayfasına gitmeniz yeterlidir. Şablonlar, içerik, stil ve resimler için sol üst köşede dört ayrı sekme görebilirsiniz. Bu nedenle öncelikle ihtiyaçlarınıza göre mükemmel bulduğunuz bir şablonu seçin. Şimdi bir sonraki sekmede ad, iş unvanı, iletişim bilgileri vb. ayrıntıları girin. Üçüncü sekme stil oluşturma amaçlıdır. 4. ve son sekmede profil resminizi ve şirket logonuzu ekleyebilirsiniz .

Tüm özelleştirmeleri yaptıktan sonra aşağı kaydırın ve İmza Oluştur düğmesine dokunun. Şimdi size şirketinizle ilgili bazı sorular soracak. Tüm detayları girdikten sonra Onayla ve Gönder butonuna tıklayın. E-posta imzanız ekranda görünecektir. İmzayı kopyalayın ve Gmail’de imzayı ayarlarken Gmail’e yapıştırın.

3. Canva

Canva, Instagram gönderileri, hikayeler, kartvizitler, holdingler vb. çeşitli tasarımlar oluşturmak için en iyi tasarım araçlarından biridir. Gmail imzası tasarımlardan biridir. Size e-posta imzaları için yüzlerce şablon verecektir. Bunlardan bazıları ücretsiz, bazıları ise ücretli olup Canva Pro ile kullanabilirsiniz.

Canva’dan bir Gmail imzası oluşturmak istiyorsanız Canva E-posta İmzası sayfasına gidin ve ardından E-posta İmzası Oluştur düğmesiyle başlayın. Ekranda tüm şablonların bulunduğu boş bir sayfa göreceksiniz. Ekranın sol tarafından istediğiniz şablonu seçin.

Tüm özelleştirmeleri tamamladıktan sonra Paylaş düğmesine tıklayın ve ardından tasarımı indirmek için İndir düğmesine tıklayın. Bu tasarımı daha sonra Gmail imza bölümünüze ekleyebilirsiniz.

4. WiseStamp

Son e-posta imza web sitesi, öncelikle Gmail için profesyonel imzalar oluşturmasıyla tanınan WiseStamp’tır. 12 şablonu var ancak hepsi ücretsiz değil. Yalnızca ilk iki şablon ücretsizdir. Abonelik planının maliyeti yılda yalnızca 5 ABD dolarıdır.

WiseStamp’ta profesyonel bir e-posta imzası oluşturmak için Wisestamp’ın ücretsiz e-posta imza aracına gidin. Burada adınız, adresiniz, e-posta adresiniz, web siteniz, sosyal medya profilleriniz vb. tüm ayrıntıları doldurabilirsiniz . Ayrıntıları doldururken sağ tarafta gerçek zamanlı ön izlemeyi görebilirsiniz.

Tüm detayları doldurduktan sonra Tamam, Bitirdim butonuna tıklayın. Devam etmek için kaydolmanızı veya oturum açmanızı isteyecektir. Talimatları izledikten sonra oluşturulan imza doğrudan Gmail hesabınıza ayarlanacaktır. Diğer web sitelerinin aksine, bunu Gmail’e manuel olarak yapıştırmanıza gerek yoktur.

Tasarlanmış E-posta İmzanızı Gmail’e Ekleyin

Kullanıcıların birçoğu tereddüt etmeye devam ediyor ancak aslında Gmail’de imza oluşturmak zor bir şey değil. Birkaç basit adım atmanız gerekecek. Bu arada, burada belirtilen tüm adımları Gmail’de imzanızı ayarlamak için takip etmeniz gerekecek.

  • Dizüstü bilgisayarınızda veya bilgisayarınızda Gmail’i açın.
  • Sağ üst köşedeki Ayarlar düğmesine dokunun ve ardından Tüm Ayarları Gör’e geçin.
  • İmza bölümünü bulmak için Ayarlar sayfasındaki Genel sekmesini aşağı kaydırın .
  • Gmail hesabınıza yeni bir imza eklemek için Yeni Oluştur düğmesini tıklayın .
  • Öncelikle açılır kutuya imza adını girmeniz gerekecektir. Birini girin ve Oluştur düğmesine tıklayın.
  • Artık imza adınızın hemen yanında boş bir kutu göreceksiniz. Yukarıda listelenen imza oluşturucu web sitelerini kullanarak tasarladığınız e-posta imzanızı kopyalayıp yapıştırmanız gereken yer burasıdır.
  • Tasarladığınız imzayı alana ekledikten sonra sayfayı en sona kadar kaydırınız ve Değişiklikleri Kaydet butonuna tıklayarak imzanızı kaydediniz.

Kaydedildikten sonra ayarlar sayfası otomatik olarak kapanacak ve gelen kutusu bölümünde olacaksınız. Gmail’de e-posta imzalarını bu şekilde oluşturabilirsiniz. Artık herhangi birine göndereceğiniz her e-postaya imza otomatik olarak eklenecek.

Gmail İmzanızı kısa tutmanızı ve imza yazı tipini ve stilini profesyonel imajınıza uygun tutmaya çalışmanızı öneririm. Ayrıca imzanızın istediğiniz gibi göründüğünden emin olmak için imzanızı cep telefonları ve dizüstü bilgisayarlar gibi büyük ve küçük birden fazla cihazda test etmeyi unutmayın.

Yunus AKIN

15.01.198.... tarihinde Adıyaman'da dünyaya geldim. Boş zamanlarımda grafik ve tasarım, bunun yanında blog hazırlayarak zaman geçirmeye çalışıyorum. Hakkımda daha fazla bilgiye sahip olmak için hakkımda sayfasını inceleyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu