Wordpress

WordPress’in Dezavantajları Nelerdir?

WordPress’in dezavantajları nelerdir? diğer hazır portallara istinaden şuan en çok tercih edilen hazır bir sistemdir. Sürekli gelişen ve güncellenen bir sistem olmasından dolayı, bunun yanında özellik ve seo açısından iyi olduğundan bir çok web tasarımcı tarafından tercih edilmektedir.

WordPress sistemde istediğiniz alanı kapsayacak şekilde hazır temalar ve eklentiler ile istediğiniz wordpress sitesini oluşturabilirsiniz.  WordPress siteler ne kadar çok tercih ediliyorsa da belli başlı wordpress hatalarıda ortaya çıkmaktadır.  Bunun yanında wordpress’in dezavantajlarıda vardır. Bu dezavantajlar Nelerdir birlikte inceleyelim.

WordPress diğer hazır siteler gibi değildir. Sürekli farklı nedenlerden dolayı sürekli hata vermektedir. Ama bu hatalar genellikle sonu çözümle sonuçlanmaktadır. Sürekli yapılan güncellemeler, eklenti ve tema güncellemeleri olması wordpressin diğer sistemler karşısında dezavantaşlı duruma düşmesine neden olmaktadır.

Wordpres’in Dezavantajları

  • Farklı nedenlerden dolayı sürekli hatalar vermesi
  • Eklenti güncellemeleri
  • Tema güncellemeleri ve sorunları
  • Eklentilerin bozuk ve hatalı olması
  • Temaların bozuk ve hatalı olması gibi

Bir wordpress kullanıcı olarak söylemek gerekirse, bazı durumlarda öyle karmaşık bir hal alıyor ki keşke wordpress kullanmasaydım diye düşünüyorum. Ama şuda bir gerçek ki ne kadar problem ve sorun yaratan bir hazır sistem de olsa, seo ve özellik bakımından bir çok hazır portaldan daha iyi olduğunu söylemek mümkün.

Nitekim bir çok kullanıcı da bu dezavantajlardan dolayı wordpress dışında farklı sistemler kullanmaktadırlar. WordPresste meydana gelen sorunlar geneliklle çözümle sonuçlanmaktadır. WordPress bu yaşanılan sorunlardan başka herhangi biz dezavantajı bulunmamaktadır. Diğer hazır sistemlere istinaden şunda en pobüler kullanılan bir web tabanlı uygulamadır.

Kurulumu ve kullanımı kolay olduğundan dolayı, hiç birşey bilmeyen biri kişi bile rahatlıkla wordpress site oluşturabilmektedir. Dil seçeneklerinin fazla olması, yaşanan hatalar ve sorunlar hakkında detaylı bilgi kaynağı bulunmaktadır.

WordPress öyle bir sistem ki ne yapmak isterseniz yapabiliyorsunuz, diğer sistmeler dışında geniş tema seçenekleri, çeşitli özelliklere sahip eklentilerle birlikte kullanıldığında ortaya muhteşem ötesi tasarımlar ortaya cıkarmaktadır. Bu kadar olumsuzluklara rağmen hala da wordpress kullanmak istiyormusunuz sorusuna eve kullanmak istiyorum diyebilirim. Artık her alanda, kurumsal, blog, e-ticaret alanlarında kendine yer edinmiştir.

Yunus AKIN olarak başka bir makalede görüşmek üzere

 

Yunus AKIN

Ben Yunus AKIN Webtasarm ve Grafik tasarım üzerinde çalışmalarım olmaktadır. Müsait olduğum zamanlarda bloğum için içerikler üretmeye çalışıyorum. Daha fazla detay için hakkımda bölümünü inceleyebilirsiniz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu