Teknoloji

TikTok’tan Yasaklanmanıza Neden Olan Unsurlar Nelerdir?

Tiktok hesabınızın kalıcı olarak yasaklanmasını istemiyorsanız TikTok’ta dikkat etmeniz gereken bazı kurallar vardır.

TikTok hesabınızın yasaklanmasını önlemek oldukça basit bir işlemdir. Uygulamanın topluluk yönergelerine birden çok kez karşı gelmeyin ve temize çıkın.

Ancak uygulamanın ciddiye aldığı ve yasaklamayla sonuçlanabilecek büyük suçlar var. İşte TikTok’ta kalıcı yasaklanmayla sonuçlanabilecek eylemlere karşı dikkatli davranmanız gerekmektedir.

TikTok Hesabınız Neden Yasaklanıyor?

tiktok hesabınız neden yasaklanıyor

TikTok’ta neyin yasaklanacağına girmeden önce, uygulamanın neden kullanıcıları yasaklama politikasına sahip olduğunu anlamak önemlidir.

TikTok, eğlence ve yaratıcılık için kullanılması amaçlanan bir platformdur. Uygulamanın, tüm kullanıcıların aynı kuralları izlediğinden emin olmak için topluluk yönergeleri vardır.

Birisi topluluk kurallarını tekrar tekrar ihlal ederse, hesabı uygulamadan yasaklanabilir. Bu, uygulamanın tüm kullanıcılar için güvenli ve eğlenceli bir alan olarak kalmasını sağlamak için yapılır.

Artık kullanıcıların neden yasaklandığını anladığınıza göre, tiktok hesabınızın silinmesine neden olan unsurları inceleyelim.

TikTok’ta Neler Yasak?

Bu kurallardan herhangi birinin tekrar tekrar ihlal edilmesi, platformdan yasaklanmanıza neden olabilir. Sık sık kural ihlalleri TikTok’ta yasaklanmanıza neden olabilirken, bazı ihlallerin diğerlerinden daha ciddi olduğu ve dolayısıyla daha hızlı yasaklanmanıza neden olabileceği görülüyor.

Topluluk yönergelerine göre TikTok’tan yasaklanmanıza neden olabilecek şeylerden bazı unsurları sizler için paylaşıyoruz.

1. Kamu Güvenliğini Tehdit Eden İçeriğin Paylaşılması

TikTok kullanacaksanız, uygulamada herhangi bir şiddeti teşvik eden veya teşvik eden içerik yayınlamaktan kaçınmanız gerekir. Başkalarını şiddet uygulamaya teşvik etmek, yönlendirmek veya teşvik etmek TikTok’ta hesap kapatma nedenidir. Bu, Topluluk Yönergelerinde açıkça belirtilmiştir.

“İnsanların platformumuzu şiddeti tehdit etmek veya teşvik etmek veya tehlikeli kişi veya kuruluşları teşvik etmek için kullanmasına izin vermiyoruz. Kamu güvenliğine yönelik bir tehdit olduğunda veya platform dışı şiddeti teşvik etmek veya yüceltmek için bir hesap kullanıldığında, askıya alabilir veya hesabı yasaklayabiliriz”

Şiddeti teşvik eden veya terör saldırılarını teşvik eden içerikleri tekrar tekrar yayınlamak, nihayetinde bir yasağa yol açar. Bu, kamu güvenliğini tehdit eden içeriğin Facebook‘ta kalıcı bir yasakla sonuçlanabilecek şeylerden biri olmasına benzerdir.

2. Müstehcen İçeriğin Paylaşılması

Cinsel sömürüyü veya genel olarak çıplaklığı tasvir eden veya teşvik eden içerik yayınlamak, TikTok’tan yasaklanmanıza neden olabilir.

Küçüklerin dahil olduğu tımar ve diğer zararlı faaliyetleri yücelten içerik, TikTok’un topluluk kurallarını ihlal eder ve aynı şekilde hesabınızın kapanmasına neden olabilir.

3. Şiddet İçeren Yazı Ve Görsel Paylaşmak

Korku filmi kliplerini seviyorsanız bundan hoşlanmayabilirsiniz, ancak TikTok “gereksiz yere şok edici” veya “aşırı şiddeti veya ıstırabı yücelten” içeriklerin yayınlanmasını veya yayınlanmasını yasaklar. Buna, kazaların ve yaralanmaların görsel ve videolarını yayınlamak gibi vahşet dahildir.

Bu gerçekten anlaşılabilir çünkü birçok reşit olmayan kişi platformda çok aktif.

İnsanlara veya hayvanlara zarar verildiğini gösteren içerik kaldırılır ve şiddet içeren içeriğin sürekli olarak yayınlanması, nihayetinde kalıcı bir yasaklamaya yol açar.

4. Yasa Dışı Faaliyetleri Teşvik Eden İçerik Yayınlamak

yasadışı faaliyetler

Yasa dışı faaliyetleri tanıtan videolar yayınlamak veya yayınlamak, TikTok’ta yasaklanmanıza neden olabilir. Buna fiziksel zarar verme, insan istismarı, yasa dışı vahşi yaşam ticareti veya herhangi bir şekilde yasaları çiğneme eylemlerini gösteren gönderiler dahildir.

Ayrıca, insanlara yasa dışı faaliyetlerde bulunma konusunda talimat veren içeriği paylaşmanıza da izin verilmez.

Ateşli silah, uyuşturucu, alkol ve tütün kullanımını teşvik eden içeriklerin tekrar tekrar paylaşılması da TikTok’tan yasaklanmanıza neden olabilir.

5. Şantaj Ve Tehditler

Birini hacklemek veya şantaj yapmakla tehdit etmek, TikTok hesabınızı yasaklamanın başka bir yoludur.

Ayrıca, başka bir kullanıcının ikametgah adresi, özel e-posta adresi, özel telefon numarası, banka ekstresi, sosyal güvenlik numarası veya pasaport numarası gibi kişisel bilgilerini ifşa etmekle tehdit eden içeriği paylaşmaktan dolayı TikTok’tan yasaklanabilirsiniz.

Yunus AKIN

Ben Yunus AKIN Webtasarm ve Grafik tasarım üzerinde çalışmalarım olmaktadır. Müsait olduğum zamanlarda bloğum için içerikler üretmeye çalışıyorum. Daha fazla detay için hakkımda bölümünü inceleyebilirsiniz

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Çok teşekkür ederim. Faydalı ve işe yarayan içerik bulmak artık zor . Emeğinize sağlık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu