Blog

TikTok kullananlara müjde! Youtube’a rakip olma yolunda gidiyor: Artık…

Gün geçtikçe kendini geliştiren Tiktok bu gelişmeyle Dünyanın en çok takip edilen video sitesi Youtube’ye rakip oldu diyebiliriz. Tiktok’un gelişimi karşısında Youtube biraz geride kalmış gibi gorunuyor. Bakalım ilerki zamanlarda Tiktok Youtube ile rekabetini ne kadar sürdürebilecek.

En çok kullanılan sosyal ağ olma yolunda ilerleyen TikTok farklı optimizasyonlarla kullanıcı etkileşimini arttırmaya çalışıyor. Daha önce 3 dakikaya çıkarılan maksimum video sınırı şimdi üçe katlandı. Kullanıcıların çeşitli efekt ve müziklerle destekleyebildiği TikTok videolarının sınırı 60 saniyeydi. Ne var ki genel amaçlı bir sosyal ağ haline geldikçe farklı amaçlar için çekilen videoların da süreleri artmaya başladı.

Temmuz ayında video sınırını 3 dakikaya yükselten TikTok, daha uzun süreleri de test etmeye başlamıştı. Testler sonra erdi ve 10 dakikalık maksimum süre sınırı dağıtılmaya başladı. Bu hamle Shorts adında rakip platform çıkaran YouTube’u hedef alıyor. Üç katından fazla artan maksimum video süre sınırı haliyle kullanıcıların daha yaratıcı olmalarına da yardımcı olacak. Makyaj, yemek gibi belirli alanlarda yüksek video süreleri sıkça ihtiyaç duyulan bir konuydu.

Yunus AKIN

Ben Yunus AKIN Webtasarm ve Grafik tasarım üzerinde çalışmalarım olmaktadır. Müsait olduğum zamanlarda bloğum için içerikler üretmeye çalışıyorum. Daha fazla detay için hakkımda bölümünü inceleyebilirsiniz

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Bir kenara not almalı ve web site sahipleri olarak Tiktok Video backlink olayına iyice el atmalıyız diye düşünüyorum.

    İlerleyen süreçte sitelerimiz için yaptığımız dış seo işlemlerinde tiktok video backlink sistemide fazlasıyla iş görecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu