Teknoloji

Tesla Model 2 Geliyor İşte Bilmeniz Gerekenler?

Tesla Model 2 ile elektrikli otomobil sahipliği daha ekonomik hale gelecek gibi görünüyor. Ancak bu yaklaşan elektrikli araçtan başka ne beklenebilir?

Elektrikli araçlar, dezavantajları her zaman yüksek fiyatları olmasına rağmen, bugün araç kullanma şeklimizde büyük bir değişiklik yaptı. Pahalı malzeme maliyeti nedeniyle, daha önce ucuz elektrikli araç fikri mümkün değildi, ancak Elon Musk’ın Tesla Model 2 konseptini halka sunması ile bu değişmeye başlıyor.

Tesla’nın gizliliği nedeniyle çok fazla bilgiye sahip olmasak da, yakında çıkacakları için heyecanlanmak için yeterli bilgiye sahibiz. Hedefi benzersiz ve sürdürülebilir enerji kaynakları yaratmak olan Tesla, 2023 yılında Tesla Model 2 ile bu hedefini daha da ileriye taşımayı planlıyor.

Tesla Model 2 Teknik Özellikleri

Tesla Model 2’nin fiyatı 25.000 $ civarında başlayacağı söyleniyor, bu da onu mevcut elektrikli araçlardan ve genel olarak araçlardan çok daha ucuz bir alternatif haline getiriyor. Daha ucuz başlangıç ​​fiyatı, tüm finansal geçmişe sahip insanların çevrenin korunmasında daha fazla rol oynamasına olanak tanırken, daha önce orta sınıf ve üstü için nispeten dışlanmıştı.

Bütçe dostu EV’nin farklı paketlere sahip olması bekleniyor: Tesla’nın geleneksel prosedürü gibi görünen standart ve uzun menzilli. Model 2, performansı paketlemiyor, ancak bunun için tasarlanmamıştı. Yine de Model 2, elektrik motorlarının sağladığı anlık güç ve torka sahiptir, bu nedenle beklenen 0 ila 60 süresi 6 ila 8 saniye civarındadır.

Model 2, Tesla’nın otonom sürüş özelliğini ancak daha da önemlisi yeni 4680 pillerini öne çıkardığını ima etti. Bu piller boyutlarından sonra adlandırılır: 46mm x 80mm. Üretimi oldukça ucuzdur, beş kat daha fazla enerji, %16 daha fazla menzil ve altı kat daha fazla güç üretir, bu da onları geleneksel pillerden çok daha çok yönlü hale getirir. Yeni 4680 pillerin yardımıyla Model 2’nin 250 ila 300 mil arasında bir seyahat menziline sahip olması bekleniyor. Hepsinden iyisi, artık bir konsept değil ve tamamı şirket içinde üretiliyor.

Tesla Model 2: Farklı Tasarım Konseptleri

Battery Day konferansı sırasında Elon Musk ve ekibi Model 2’nin gelecek serisine dair ipuçları verdi. Bu konferans görüşmesinde tasarımın somut resimleri olmasa da, etrafta dolaşan çok sayıda eskiz ve hatta konsept tasarım var. Beklenen bazı gövde stilleri kompakt hatchback, kompakt ve crossover’dır. Bu form faktörleri, tüm farklı sürüş ihtiyaçlarına uygun görünüyor.

25.000 dolarlık bir araba olmasına rağmen, Model 2’nin hala Tesla’nın geleneksel ekranına ve şık iç mekana sahip olması bekleniyor. Tesla’daki ekip konferansta, bir direksiyon simidi dahil edip etmemeyi düşündüklerini açıkladı ve otonom sürüşün dahil olma olasılığının yüksek olduğunu ima etti. Model 2 paketlerinin özellikleri göz önüne alındığında, fiyatına göre birçok imkana sahiptir.

tesla model 2

Önümüzdeki yıl Tesla Model 2, Amerika Birleşik Devletleri dışında üretilen ve Çin’in Şanghay kentinde üretilen ilk Tesla olacak. Titiz işçilik sayesinde Model 2’nin son teknoloji bir görünüme sahip olması bekleniyor.

Tesla Model 2 Beklentileri

Bütçe dostu ve otonom bir elektrikli araç öngördüğümüz için Model 2’den beklentilerimiz son derece yüksek. Performanstaki eksikliklerine rağmen, Model 2 başka yerlerde birçok yerde bunu telafi ediyor ve bu da onu EV dünyasına girenler için harika bir giriş aracı yapıyor.

Tesla’nın araç üretimi ve akü teknolojisindeki önceki deneyimi göz önüne alındığında, Model 2 Tesla tutkunları arasında büyük bir merakla bekleniyor. İkinci el araç fiyatlarının ve yakıt maliyetlerinin artmasıyla birlikte bütçe dostu elektrikli araca olan ihtiyaç hiç bu kadar önemli olmamıştı. Açıklanan özellikleri ve olağanüstü başlangıç ​​fiyatı ile Tesla Model 2, piyasaya çıktığı anda piyasada ses getirecek gibi görünüyor.

Yunus AKIN

Ben Yunus AKIN Webtasarm ve Grafik tasarım üzerinde çalışmalarım olmaktadır. Müsait olduğum zamanlarda bloğum için içerikler üretmeye çalışıyorum. Daha fazla detay için hakkımda bölümünü inceleyebilirsiniz

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Tesla 2003’ten beri var olan ve elektrikli arabalar, elektrikli araç güç aktarma bileşenleri ve pil ürünleri tasarlayan, üreten ve satan bir şirkettir.

    Tesla Model 2, taksi işlevi de görebilecek bir aile arabası olarak tasarlandı ve şirket şimdi bu amaçlar için kiralama anlaşmaları yapıyor.

    Elektrikli arabalar piyasada yeni değil, ancak sınırlı menzili ve yüksek maliyeti nedeniyle pek başarı görmediler. Tesla, bu sorunları Model 2 ile bir spor arabadan çok bir aile arabası gibi tasarlayarak çözmeyi başardı. Şirket ayrıca elektrikli otomobiller konusunda farkındalığın yaygınlaşmasına ve herkesin daha erişilebilir hale gelmesine yardımcı olmak için araçlarını taksi olarak kiralıyor.

    Tesla, elektrikli otomobillerin en büyük oyuncularından biridir. Şimdi Tesla Model 2 ile elektrikli araç kiralama hizmeti sunarak işlerini büyütüyorlar. Şirket, bu hizmeti müşterilerine sunmak için Hertz ile ortaklık kuruyor. Tesla, satın alınabilecek veya kiralanabilecek çok çeşitli modeller sunar. Müşteriler, bir Tesla Model S, Model X ve Model 3’ü belirli bir süre için kiralayabilir ve daha sonra gereksinimlerine göre istedikleri zaman iade edebilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu