Dizi & Filmler

Seksenler Dizisi

Seksenler Dizisi, yapımcılığını MinT Motion Pictures’ın üstlendiği, 24 Ocak 2012 tarihinde TRT 1’de yayımlanmaya başlayan romantik, komedi ve nostalji türündeki Türk televizyon dizisidir. Dizi 6. sezonunda 27 Mayıs 2017 tarihinde yayımlanan 228. bölümü ile final yaparak sona erdi, 2 yıl aradan sonra 11 Ekim 2019 tarihinde ekrana gelen 229. bölümden itibaren hafta içi her gün yeni bölümleriyle yayımlanmaya başladı.

2 sezon günlük olarak yayınlanan dizi 9. sezonunda yaz aylarında haftalık olarak yayımlandı. 10. sezonunda ise tekrar günlük olarak yayımlanmaya devam etmektedir.

80 li yıllara ait bir dizi gormek güzel oldu. Bende 80 li yıllarda doğduğum için daha cok 88 ve sonrasını hatırlıyorum gibi. Gerçekten de ozaman yaşanılanlar gerçekten bu dizideki gibiyse ne kadar kötü ve üzücü olayların olsa da güzelliklerin de olduğu bir gerçektedir.

Ergun plağın, niyazinin, nazlının olduğu bölümler sanki daha çok ilgimi çekiyor gibiydi. Dizi ne kadar ismi 80 ler olsa da gün geçtikçe 2000 lere doğru ileriyor ve buda dizi deki 80 ler ruhunu azaltıyor. Bunun yanında Rasim ÖZTEKİN ve Kemal KURUÇAY’ın vefat etmesi diziyi olumsuz etkilediğini düşünüyorum.

Seksenler Dizisi Oyuncuları

OyuncuRolHakkında
Özlem TürkadRukiye ÖzdemirFehmi'nin eşi, Ahmet, Nazlı, Çağatay'ın annesi, Şahin'in halası, Gülden, Niyazi ve Amelie'nin kayınvalidesidir. Daima çocuklarının düzgün kişilerle arkadaşlık yapmasını, evlenmesini ve SSK'lı işlerde çalışmasını ister.
Şoray UzunAhmet ÖzdemirDizinin ana karakteridir, olayları o anlatır. Evin büyük çocuğudur, Gülden ile evli iki çocuk babasıdır. Pasajda elektronik eşyaların olduğu dükkanı vardır.
Ayşe TolgaGülden ÖzdemirAhmet'in eşi. Aslı ile Fehmi bebeğin annesidir.
İlker AyrıkÇağatay ÖzdemirFehmi ile Rukiye'nin en küçük çocuğudur. Evlenmek üzere iken yüzüğü attığı için Fehmi ile kavga edip, küserek Belçika'ya gitmiştir. Belçika'dan karısı Amelie ile mahalleye geri dönmüştür.
Berat YenilmezPastacı SamiMahallenin pastanecisi. Sibel ile evlidir iki çocuk babasıdır. Seyfi istifa ettikten sonra mahallenin yeni muhtarı olmuştur.
Onur DilberRıza ÇakıroğluMahallede bulunan eski karakolun Karadenizli amiridir. Mahalleli ona Rıza Amir demektedir.
Osman BüyükercanAlperMahallenin gençlerinden ve eski başkan Mustafa'nın yardımcısı.
Eray Yasin IşıkNevzat YılmazMahallenin gençlerindendir. Avukatlık yaptıktan sonra Savcı olmuştur.
Hacı Ali KonukBekçi BekirMahallenin bekçisiydi, emekli olmuştur. Pasajda güvenlik görevliliği yapmaktadır.
Yasin KayaSelahattinAmir Rıza'nın eski yardımcısı. Komiserlik görevini bırakıp istibaratçı olmuştur.
Ceyhun FersoyŞahinRukiye'nin Almanya'daki abisinin oğlu. Elvan ile evlidir, pastanede çalışmaktadır. Bir tane çocuğu vardır.
Begüm ÖnerElvanSami'nin ilk eşinden kızı. Şahin'in eşi. Bir tane çocuğu vardır. Pastanede çalışmaktadır.
Hakan BulutButik AliMahallenin satıcısı. Pasajda Ahmet ile ortak dükkânı vardı, daha sonra ayrıldı. Dilek ile evlidir.

Yunus AKIN

Ben Yunus AKIN Webtasarm ve Grafik tasarım üzerinde çalışmalarım olmaktadır. Müsait olduğum zamanlarda bloğum için içerikler üretmeye çalışıyorum. Daha fazla detay için hakkımda bölümünü inceleyebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu