Blog

Kredi Notu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Kredi notu sorgulama, bir bankadan hizmet alınmak isteniyorsa o bankanın isteklerini yerine getirmemiz yerine gerekiyor. Bankaların istekleri yerine geldikten sonra banka gerekli incelemeleri yaparak bizlerin kredi notuna bakmaktadır. Buna göre bizlere bir hizmet verip, vermeme kararı almaktadır. Kredi notu bankaların en çok dikkat ettiği konulardan birisidir.

Eğer kredi notunuz düşük ise yada istediğiniz kredi miktarı için yeterli seviyede değil ise banka size kredi hizmeti vermek istemez. Bankaların hizmet verebilmesi için sizlere güvenmesi gerekiyor. Aylık ödemelerin düzenli bir şekilde yapılacağından emin olmak ister.

Bunun içinde sizlerden işiniz ile alakalı, geliriniz ile alakalı belgeler isterler. Bu belgeler ile alakalı her hangi bir sorun veya sıkıntı söz konusu değil ise ve kredi notunuz da bankalar için yeterli sayılacak bir seviyede ise bankadan istediğiniz kredi hizmetini rahat bir şekilde alabilirsiniz. Fakat belgeler verilmemiş ise yada kredi notunuz düşük ise bankalardan kredi hizmeti almanız çok zor bir ihtimal olacaktır.

Bir bankadan kredi hizmeti almak istiyor iseniz krediye başvuru yapmadan önce kredi notunuzu sorgulatmak sizler için daha iyi olacaktır. Nasıl iyi olacak:

Eğer bankaya kredi başvurusu yapmadan önce kredi notunuzu öğrenirseniz buna göre bir başvuru yapmış olursunuz. Eğer kredi notunuz yüksek ise istediğiniz krediyi alabilirsiniz. Kredi notunuz orta seviyelerde bir rakamda yüksek miktarda kredi başvurusu yapmaktan kaçınarak uygun miktarda kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Ancak kredi notunuz düşük ise hiç bir şekilde kredi başvurusu yapmanıza gerek yok. Çünkü yaptığınız başvuru olumsuz sonuçlanacaktır. Kredi notunuzu sorgulamak ise oldukça kolaydır.

Kredi Notu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Findeks sistemini kullanarak internet üzerinden sadece bir kaç dakika içinde sorgulama yapmak. Findeks’ i kullanmak ise oldukça kolay. Yapmanız gereken şey Findeks’ in web sitesini ziyaret ederek kendinize bir üyelik almak ve sadece T.C kimlik numaranız ile sorgulama yapmak. Eğer mobil cihazınız ile sorgulama yapmak istiyorsanız; Akıllı telefonunuzun mağazasından Findeks uygulamasını indirerek sorgulama yapabilirsiniz.

Yunus AKIN

Ben Yunus AKIN Webtasarm ve Grafik tasarım üzerinde çalışmalarım olmaktadır. Müsait olduğum zamanlarda bloğum için içerikler üretmeye çalışıyorum. Daha fazla detay için hakkımda bölümünü inceleyebilirsiniz

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu