Blog

İnternetten Para Kazanma Teknikleri

İnternet her geçen gün farklı alanlarda büyük bir değişim göstermektedir. Birçok kişi ve firmalar ürünlerini ve hizmetlerini internet üzerinden pazarlayarak internetten para kazanma çabasına girmektedirler. İnternetten para kazanma teknikleri nelerdir? O kadar geniş bir yelpazeye sahip olan internet, para kazanmak içinde kullanıcılarına farklı imkanlar sunmaktadır. Çoğu kişi farklı alanlarda biraz zaman ayırarak çok rahat bir şekilde internetten para kazanabilirler.

İnternet o kadar gelişmiş bir durumda olduğundan dolayı, birçok firma ve kişiler ürünlerini e-ticaret üzerinden satarak daha kolay müşteri bulup, ve daha cok para kazanmaktadırlar. İnternetin vermiş olduğu bu imkanlardan dolayı günümüz şartlarında pek çok kişi artık evde, ofiste oturarak internetten para kazanma olanakları artımıştır. Bir çok kullanıcı nasıl ve ne şekilde para kazanılacağı hakkında google de bir çok arama yapmaktadırlar. Yapmış olduğumuz ufak araştırmalar sonucunda internetten nasıl para kazanabileceğinizi anlatacağız. Peki internetten para kazanma yöntemleri nelerdir?

1- Youtube Kanalı Açarak Para Kazanabilirsiniz

Dünyanın en büyük video paylaşım sitelerinin başında gelen youtube sitesinden video yayınlayarak para kazanabilirsiniz.  Youtubeden para kazanman artık sıradan bir durum haline gelmiştir. Bir çok kişi youtube den ciddi derecede paralar kazanmaktadırlar. Peki youtubeden nasıl para kazanabilirsiniz? Öncelikle youtube sitesine üye olarak kanal açmanız gerekmektedir. Kanalı açtıktan sonra kullanıcıların ilgisini çekecek videolar yayınlamanız durumunda daha cok para kazanabilirsiniz.

Youtube, hem izlenme oranına hemde adsense  onayı alarak kazancınızı daha da artırabilirsiniz. Youtube adsense aktif etmeniz için bazı şartlar bulunmaktadır. Öncelikle kanalınızın en az 1.000 takipçi ve son 12 ay içerisinde 4.000 saat video izleme süresi olması gerekmektedir.

2- Oyun Oynayarak Para kazanabilirsiniz

Evet yanlış duymadınız hem oyun oynayarak eğleneceksiniz hem de üstelik oyun oynayarak para kazanacaksınız. Ne kadar kulağa hoş geliyor değil mi? eğlenerek para kazanmak pek mümkün olmuyor, ama bazı oyun firmaları kulanıcılarına bu imkanları vermektedir.  hanig oyunları oynayarak para kazanabilirsiniz?  birden fazla oyun mevcuttur. Oyun oynarak kendinizi geliştirmeniz dudumunda, oyunla ilgili blog yazıları yazarakta para kazanmanız mümkündür.

Para kazanabileceğiniz başlıca oyunlar şunlardır; Silkroad ve Knight online bu oyunlarda her kazandığınız jetonları nakite çevirme imkanı vermiştir. Bunun yanında okey çanak 101 gibi oyunlarda da para kazanabilirsiniz. Aşağıdaki linke tıklayarak para kazanabileceğiniz oyunları görebilirsiniz.

https://www.indeed.com/q-Video-Game-Tester-jobs.html

3 – Tiktok Hesap Açarak Para Kazanabilirsiniz

Tiktok kullanıcılarının kısa videolar paylaşım yaptığı bir sosyal platformdur. Dünya genelinde milyarlarca kullanıcısı olan Tiktok ile diğer sosyal medya platformları gibi para kazanabilirsiniz. Canlı yayınlarda takipçilerinizin size göndermiş olduğu emoloji ve farklı hediyelerle para kazanabilirsiniz. Diğer yandan ürünlerinizi Tiktok hesabınızdan paylaşım yaparak satışa sunabilirsiniz.

4- Sosyal Medya Hesaplarınızdan Para Kazanabilirsiniz

Sosyal medya gündelik hayatımızın vazgeçilmezleri arasında kendine yer edinmiştir. Şuan bir çoğumuzun bir tane de olsa sosyal medya hesabımız vardır. Bu sosyal medya hesaplarını geliştirerek nasıl para kazanabilirsiniz. Birden fazla sosyal medya platformaları bulunmaktadır. Hepsinin birbirinden farklı kullanıcılarına kazanç sağlamaktadırlar. Bu sosyal medya hesapları özellikle facebook, ınstagram, twitter gibi bir çok sosyal medya hesabı bulunmaktadır.

Sosyal medya hesaplarınızdan para kazanmak için öncelikle sosyal medya hesabınızın olması gerekmektedir. Sosyal medya hesabınızı actıktan sonra, facebook veya ınstagram olarak öncelikle takipçi sayınızı artırmanız gerekmektedir. Takipçi sayınızı nasıl artırabilirsiniz? kulanıcılarınızın dikkatini çekecek paylaşımlar yaparak, ve gelişmiş sosyal medya hesaplarında reklam yaparak takipçi sayınızı arıtmanız mümkündür.

Takipçi sayınızı artırdıktan sonra ürün ve hizmetlerinizi sosyal medya uzerinden pazarlayarak para kazanabilirsiniz. Diğer yandan takipçi sayınız fazla olduğundan dolayı birçok firma sizin sayfanıza ücret karşılığında reklam verebilirler. Bu şekilde sosyal medya hesaplarınızdan para kazanabilirsiniz.

5- Makale Blog Yazarlığı Yaparak Para Kazanabilirsiniz

Evet yanlış duymadınız, makale ve blog yazarlığı yaparak para kazanabilirsiniz. Makale ve blog yazarlığı yapmak için öncelikle yazmış olduğunuz makalelerin seo kriterlerine uyumlu olması ve anlam bozukluğunun olmamasına önem gösterilmelidir. Yazmış olduğunuz makaleler SEO açısından ne kadar kaliteli olursa müşteriniz ve kazancınız daha cok artabilir. Bir çok site sahibi zamanlarının olmadığından dolayı farklı kategorilerde makale alımı için blog ve makale yazarı aramaktadırlar.

Genellikle kaliteli ve özgün içerikli makaleler talep etmektedirler. O yüzden makale yazarlığı konusunda bildiğiniz alanlarda makale yazarlığı yapmanızda fayda vardır. En güzel iş bildiğin iştir. İfadesinde yola çıkacak olursak, kendinizi geliştirdiğiniz alanda makale yazabilirsiniz.

6- Çeviri Yaparak Para Kazanabilirsiniz

İnternette türk sitelerin olduğu kadar yabancı sitelerde bulunmaktadır ve bunlar hepsi farklı dillerde yayın yapmaktadırlar. ingilizce siteler, almanca siteler ve farklı dil gruplarına bağlı sitelerden çeviri yaparak para kazanabilirsiniz. Farklı yabancı dil bilgisine sahipseniz bu8 sizin için çok buyuk bir kazanç kapısı olabilmektedir.

Çeviri nasıl yapılır? İngilizce kelimeleri türkçeye çevirmek gibi. Google translate ne kadar çeviri yapsa da bir çok anlam bozukluğunu beraberinde getirmektedir. O yüzden yabancı dil bilginize güveniyorsanız ve birden fazla dil beceresinize sahipseniz rahatlıkla çeviri yaparak para kazanabilirsiniz.

Daha fazla makale için blog sayfamı ziyaret edebilirsiniz.

Yunus AKIN

Ben Yunus AKIN Webtasarm ve Grafik tasarım üzerinde çalışmalarım olmaktadır. Müsait olduğum zamanlarda bloğum için içerikler üretmeye çalışıyorum. Daha fazla detay için hakkımda bölümünü inceleyebilirsiniz

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu