Instagram

Instagram’a NFT Özelliği Geliyor

Instagram‘da gerçekten NFT‘lere ihtiyacımız var mı? Mark Zuckerberg kesinlikle öyle düşünor gibi.

Onları sevin ya da onlardan nefret edin, NFT’ler kalıcıdır. Ve Meta CEO’su Mark Zuckerberg’e göre Instagram’a geliyorlar. Zuckerberg, Instagram’ın NFT dünyasına geçişinin tam olarak nasıl görüneceğini tam olarak doğrulayamasa da, şirket önümüzdeki aylarda NFT desteği sunmaya hazırlanıyor.

Yine de, hareket, en azından “Meta, meta veri deposu ve kriptoya dahil” düzeyinde mantıklı. Ancak, Instagram’daki NFT’ler gerçekte ne yapardı? Nasıl çalışacaklardı?

NFT’ler Instagram’a Geliyor

SXSW etkinliğinde konuşan Zuckerberg, Meta’nın gerçekten de NFT’leri Instagram’a getirmek istediğini doğruladı.

Yakın vadede NFT’leri Instagram’a getirmek için çalışıyoruz

Bununla birlikte, NFT’lerin Instagram’a geldiğini ve bazı entegre NFT para basma işlevselliği olabileceğini doğrulamanın dışında, Zuckerberg, Instagram NFT’lerinden önce “düzeltilmesi gereken bir sürü teknik şey” olduğunu belirterek, ek ayrıntılar konusunda tipik olarak çekingen davrandı. gerçekten olabilir.

Meta’nın NFT’lerle ilişkisi hala çiçek açıyor ve NFT’lerin Meta’nın metaverse vizyonunda tam olarak nasıl yer alacağı henüz bilinmiyor . Ancak, NFT’lerin bir rol oynayacağına dair çok az şüphe var. Şirketin meta veri deposu geliştirmeye yönelik dönüşü, kripto para birimi ve blok zinciri teknolojisinin diğer yönlerini kapsar ve birçok meta veri deposu projesinin özünde kripto (ve NFT’ler) bulunur.

Instagram’da NFT’ler Nasıl Çalışacak?

Instagram, NFT’lerle etkileşime giren ilk sosyal medya platformu değil. Twitter , iyi ya da kötü, NFT profil resmi programını kullanıma sunarak, kullanıcıların profil resimleri olarak bir NFT basmalarına izin verdi.

Instagram’ın NFT entegrasyonu da aynı yolu izleyecek mi? Veya Instagram’ın ana şirketi Meta, metaverse planlarıyla ileriye doğru adım atarken, Instagram’da NFT’lere farklı bir yaklaşım görecek miyiz? Belki de yüksek profilli hesaplar benzersiz gönderilerin NFT’lerini basacak veya en yüksek puan alan gönderilerinizi sonsuza kadar anıtlaştırabilirsiniz. Instagram’ın bir moda mağazası olarak çekiciliğine ve Meta’nın metaverse vizyonuna bağlı olarak, sabahları Insta’da dijital bir NFT öğesini deneyecek ve satın alacak, ardından akşam metaverse’de “giyeceksiniz”.

Instagram’da NFT Özelliği Çok Yakında!

Zuckerberg’in SXSW konuşmasının başlığı “Into the Metaverse, Creators, Commerce ve Connection” idi ve tartışma, metaverse’deki yaratıcılar için bir sonraki fırsatlar etrafında dönüyordu. Bu nedenle, yukarıdakiler kulağa tuhaf gelse de, onu saf bir fantezi olarak görmezlikten gelmeyin. Daha farkına varmadan metaverse’de bir NFT kıyafeti sallıyor olabilirsiniz.

Yunus AKIN

Ben Yunus AKIN Webtasarm ve Grafik tasarım üzerinde çalışmalarım olmaktadır. Müsait olduğum zamanlarda bloğum için içerikler üretmeye çalışıyorum. Daha fazla detay için hakkımda bölümünü inceleyebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu