Bilgi Deposu

Grand Theft Auto VI Fragmanı Yayınlandı Şaşırmaya Hazır Olun!

Grand Theft Auto VI (GTA VI) Fragmanı Yayınlandı. Yaklaşık on yıl sonra hayranlar hâlâ Grand Theft Auto V kopyalarını satın alıyordu ve devam filminin fragmanı yayınlanmasaydı bunu yapmaya devam edebilirlerdi. Bu sürüm, anlaşılır bir şekilde aşırı heyecanlı hayranlardan gelen olası sızıntılar nedeniyle planlanan duyurudan bir gün önce yayınlandı.

Pazartesi gecesi yayınlanan GTA VI’nın 90 saniyelik kısa görüntüsü bir gecede 60 milyon izlenmeye ulaştı. Son olarak GTA 6 fragmanı YouTube’da çok kısa bir sürede 120 milyondan fazla izlenme rekorunu kırdı.

Bu R dereceli gangster avcısı tartışmalı oyun, her sürümünde yeni yerler, silahlar, araçlar, hikayeler vb. tanıtmasıyla 1997’den beri en üst sıralarda yer alıyor. Yapımcılar bu sefer oyuncuları eyaletteki Vice City’ye geri götürmeye karar verdi.

GTA VI’ya ilk bakış, ikili kahramanların her türlü suça karışmasıyla sokak düzeyinde yepyeni bir kaos düzeyi getiriyor. Fragman yasadışı sokak yarışlarına, timsah çekişmelerine, mağaza soygunlarına ve çok daha fazlasına işaret ediyor.  Her ne kadar oyunun resmi olarak 2025’te piyasaya sürülmesine kadar bu fragmanı bin kereden fazla tekrar izleyebilseniz de, tarihsel olarak konuşursak, Rockstar’ın fragmanlarında maskelediği birçok ayrıntıyı muhtemelen kaçıracaksınız.

O halde hadi aşırı analizle başlayalım!

İlk Kadın Kahramanla Tanışın

Lucia

GTA’nın ilk kadın kahramanı Lucia’ya hapsedildiğinde ilk kez bakıyoruz. Dış dünya için, 2023 olduğundan ve kadınlara çoğunlukla gereken temsil hakkı verildiğinden bu durumu çözmek zor olabilir, ancak Grand Theft Auto’nun simülasyon dünyasında bu bir basamaktır. Daha sonra onun ve bir erkek suç ortağının suç faaliyetlerine giriştiğine ve Bonnie ve Clyde havası yaydığına tanık oluyoruz. Bandana yüz maskeleri takan çiftin, görünüşe göre bir soygun çılgınlığı içinde rafların önünden geçtiği görülüyor.

Tom Petty’nin Film Müziği

Bu sefer Lucia’nın kadın başrol olduğunu açıkça kabul ederken, arka planda Tom Petty’nin ‘ Love is a Long Road‘ şarkısı çalıyor. Rockstar’ın bu şarkıyı bir seçim aracı kullanarak rastgele seçmediği ve bir gün olarak adlandırdığı açık. Şarkı, çoğu spekülasyona göre iki kahraman arasındaki zehirli ve sıkıntılı bir aşk hikayesini ima ediyor.

Ayrıca nostaljiyi de beraberinde getirdiğinden bahsetmiyorum bile, Vice City’ye döndüğümüzden beri bu mantıklı geliyor. Rockstar’ın bu yeri en son seçtiğinde, pastel takım elbiselerin ve soft rock müzik türünün yer aldığı 80’lere bir saygı duruşu niteliğindeydi. Artık 20 yılı aşkın bir sürenin ardından günümüz Vice City’sine geri döndüğümüze göre, bize alakalı hisler verecek 1989 tarihli soft rock şarkısını duymamız mantıklı geliyor.

Yunus AKIN

15.01.198.... tarihinde Adıyaman'da dünyaya geldim. Boş zamanlarımda grafik ve tasarım, bunun yanında blog hazırlayarak zaman geçirmeye çalışıyorum. Hakkımda daha fazla bilgiye sahip olmak için hakkımda sayfasını inceleyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu