Wordpress

En İyi WordPress Canlı Destek Eklentileri Hangilerdir?

Web sitenizin ziyaretçilerine canlı destek sağlamanız mı gerekiyor? Bu en iyi WordPress canlı destek eklentilerini denemenizde fayda var.

Ziyaretçilerle aktif bir şekilde iletişim kurmak, web sitelerinin günümüzde başarılı olmasının kesin yollarından biridir. E-posta ve sosyal medya uzun bir yol kat ederken, canlı destek, uzun süreli bir arkadaşlık kurma konusunda en iyi arkadaşınızdır.

Bir WordPress alan adınız varsa, sürecin çoğunu otomatikleştiren ve müşterilerle konuşmayı kolay ve keyifli hale getiren canlı destek eklentileri vardır. Her bir eklentinin sitenize ve hizmetlerinize nasıl fayda sağlayabileceğine odaklanarak aşağıdaki eklentilere göz atmanızda fayda vardır.

1. Tawk.To

Tawk.To

Canlı destek artık o kadar popüler ki, müşteriler özellikle ticari hizmetlerle uğraşırken web sitelerinde canlı destek eklentilerini kurmaktadırlar.

Tawk.To, çok verimli, kullanıcı dostu ve hepsinden önemlisi, herkesin sorunsuz bir şekilde yerleştirebileceği ücretsiz bir canlı destek eklentisi için pazardaki bir boşluk sayesinde geldi.

Temel olarak, herhangi bir ödeme yapmadan WordPress etki alanınıza gelen ziyaretçilerle anında iletişim kurabilirsiniz. Eklentiler ayrıca ses, video, işbirliği ve bilgi paylaşımı özellikleri gibi akıllı geliştirmeleri de beraberinde getiriyor.

Tüm bunlara ek olarak, platformlar arası uyumluluk, birden çok dil, izleme araçları ve tam özelleştirme seçenekleri elde edersiniz.

2. Zendesk Chat

Zendesk Chat

Düşünülmesi gereken önemli bir faktör, web sitenizin gerçekte ne tür bir işletmeyi anımasattığıdır. Bu, ihtiyacınız olan eklentinin kalibresini ve bunun için ne ödemeniz gerektiğini etkiler.

Örneğin Zendesk Chat, yeni başlayan web sahipleri için olduğu kadar tam şirketler için de uygun, üst düzey bir canlı destek eklentisidir.

Ücretsiz WordPress sürümü, temel canlı destek ihtiyaçlarınızı karşılarken, çeşitli işletme türleri için premium süitler, iletişim hizmetlerinizi akıllı ve süper üretken bir ağa genişletir.

Çekirdek Zendesk Chat eklentinizden bekleyeceğiniz özellikler, bilgisayarlar ve mobil cihazlarla ve tüm büyük tarayıcılarla uyumluluğu içerir. Etkileşimlerin anında, arkadaşça ve yapıcı olması için sistemin görünümüne ve performansına ince ayar yapın.

Basit bir HTML5 kontrol paneli sayesinde ayarlamalar yapmak kolaydır. Aynı zamanda, derinlemesine analizler alırsınız, böylece hangi canlı destek özelliklerinin çalışıp çalışmadığını bilirsiniz.

3. HubSpot WordPress Plugin

HubSpot

Genellikle, daha büyük bir sistemin parçası olarak canlı destek özellikleriyle karşılaşırsınız. Bu özellik, HubSpot’un WordPress web siteleri için eklentisi için geçerlidir.

Pazarlama ile ilgili her konuda lider olan HubSpot ve ürünleri, en hafif tabirle güvenilirdir. Pratik ve ücretsiz proje yönetimi şablonlarına katkısı gibi markayı daha fazla keşfetmekten çekinmeyin.

HubSpot’un WordPress eklentisinin sizin için iyi bir seçim olup olmadığı, mevcut tüm hizmetlerinden yararlanıp yararlanmayacağınıza bağlıdır.

Avantajlarından biri, bunun bir freemium olmasıdır, böylece herhangi bir ödeme yapmaya karar vermeden önce özelliklerini test edebilirsiniz. Sohbet robotları, haber bültenleri, bir CRM platformu ve daha fazlasının yanı sıra kapsamlı canlı destek araçları bulacaksınız.

Çevrimiçi görüşmelere odaklanmak sorunsuz, sezgisel olacak ve müşteri hizmetlerinizi güçlendirecektir. Premium yükseltmeler, eklentinin performansını tam da ihtiyacınız olan şekilde geliştirmeyi amaçlayan bir dizi kullanışlı ve uygun fiyatlı set halinde gelir.

4. LiveChat

LiveChat

Bu, uzmanlığı nedeniyle popülaritesi artan başka bir marka, bu sefer müşteri hizmetlerinde. Mesajlaşma araçları da dahil olmak üzere web sitenizin halkla etkileşimini artırabilecek çeşitli ürünler sunar.

Paket olarak, LiveChat bir kişi için yılda 16 ABD Doları kadar düşük bir maliyete sahip olabilir. Bununla birlikte, özellikle gerçek zamanlı sohbet için WordPress eklentisi ücretsizdir ve yalnızca platforma kaydolmanızı gerektirir.

Eklentiyi etkinleştirdikten sonra, örneğin müşteriler ihtiyaç duyduğunda etkileşimleri başlatabilen ve transkriptler, paylaşılabilir dosyalar, sohbet aktarım seçenekleri ve daha fazlası aracılığıyla bunları yönetmenize yardımcı olan özelleştirilebilir bir akıllı tetikleyici sistemi elde edersiniz.

Oynamak için başka birçok yönetim, izleme ve analiz aracı vardır, ancak yazılımın kullanıcı dostu olması, ipleri öğrenmenin çok uzun sürmemesini sağlar.

5. JivoChat

JivoChat

Çok işlevli süitler çok karmaşık ve pahalı olabilir. JivoChat’in, kaç kişi için ihtiyacınız olduğuna bağlı olarak ya ücretsiz ya da çok makul fiyatlı, kullanımı kolay ve neredeyse sınırsız iletişim araçlarıyla saptığı yer burasıdır.

JivoChat’in özellikleri, birkaç ziyaretçiyle akıllı etkileşimler ve parmaklarınızın ucundaki zengin bilgiler gibi klasiklerin ötesine geçer.

Ayrıca, masaüstü ve mobil uygulamalarla geniş uyumluluk, sohbet ederken anında çeviri ve dünya çapında farklı IP konumları için benzersiz widget’lar oluşturma yeteneği bulacaksınız.

Bunun gibi küçük ama güçlü lüksler, eklentinin net kontrollerini ve görsellerini çok daha değerli kılıyor. İster serbest çalışan ister şirket olsun, herkesin yazılımdan iyi bir şekilde yararlanabilmesi de büyük bir artı.

6. Pure Chat

Canlı sohbet öğelerini web sitenize ve iş akışınıza sorunsuz bir şekilde entegre etmeye odaklanan en basit eklentiyi istiyorsanız, Pure Chat güvenilir bir çözümdür.

Sohbet pencerenizin görünümünü ve işlevlerini, konuşmaya uygun olmadığınızda bile seçin. Müşterilerle etkileşim kurduğunuzda, önceki konuşmaların tam metinlerine erişiminiz olur, böylece her bir kişiyle tam olarak nerede durduğunuzu bilirsiniz.

Ayrıca, her biri bir dizi hassas tetikleyici aracılığıyla size ulaşan birden fazla kullanıcıyla aynı anda sohbet edebilirsiniz. Tüm bunların yanı sıra izleme ve analiz araçlarınızı da ayarlayabilirsiniz.

WordPress’in ücretsiz sürümü tüm iletişim ihtiyaçlarınızı karşılayabilir, ancak Pure Chat Pro’nun deneyimi ne kadar genişletebileceğini ve bir aboneliğin işletmeniz için daha iyi olup olmayacağını görmeye değer.

7. Tidio Live Chat

İşte basit ama çok çekici tasarımıyla öne çıkan başka bir canlı destek eklentisi. Lisansınızla birlikte sunulan araçları içeren Canlı Sohbet panosuna erişmek için Tidio’da bir hesaba ihtiyacınız olacak.

Ücretsiz bir temel hesap, diğer avantajların yanı sıra üç adede kadar sohbet aracısına, 100 benzersiz ziyaretçiyle etkileşime ve platformlar arası uyumluluğa izin verir. Ücretli bir plana yükseltmek, eklentiyle yapabileceklerinize katkıda bulunur.

Hangisini seçerseniz seçin, ziyaretçileriniz konuşmak için iyi görünümlü ve pratik bir sohbet kutusu bulacaktır. Sonunda, bu widget’ı olabildiğince yardımcı olacak şekilde özelleştirdiniz, ayrıntılı bir gösterge panosu ise etkileşimleri yönetmeyi ve analiz etmeyi kolaylaştırıyor.

Yunus AKIN

Ben Yunus AKIN Webtasarm ve Grafik tasarım üzerinde çalışmalarım olmaktadır. Müsait olduğum zamanlarda bloğum için içerikler üretmeye çalışıyorum. Daha fazla detay için hakkımda bölümünü inceleyebilirsiniz

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu