Dizi & Filmler

Cennet Mahallesi Dizisi

İzleyeni var mı bilmem ama ilk yayına girdiği andan itibaren sürekli olarak olarak izlediğim cennet mahallesi dizisini ailecek çok izliyorduk. Çok severek izlediğim bir dizinin 119. Bölümden sonra yayından kaldırılmasına üzüldüm açıkçası. Bir çok kişi tarafından beğenilmeyebilir aslında. Eleştiri yapılacak bir çok yönü olabilir. Dizide pembe karakterini oynayan Melek BAYKAL tam bir şaheser diyebilirim.

Dizinin başrollerini ne kadar alişan ve çağla şikelden oluşsada ben bizzat pembe karekterinden duyduğum haz ile diziyi seyretmeye devam ediyorum. Eski bölümlerini izlemek isteyen arkadaşlar Cennet mahallesi Show Max kanalında hergün yayınlanmaktadır.

Bir çoğumuz hatırlayabilir 1881 yılında yayınlanan Gırgırye filminin dizileştirilmiş versiyonudur. İlk yayına girdiği yıl 2004 olan dizinin üzerinden 18 yıl geçmesine rağmen hala eski bölümlerini fırsat buldukça izlemeye devam ediyorum.

Aslında eski diziler şuan ki dizilerden daha mı hoş geliyor bana anlamış değilim. Geçmişte yayınlanan dizilerle şuan yayınlanan diziler arasında ne fark var. Şahsım olarak günümüzde yayınlanan dizilerden sadece Gönül Dağı Dizisini izlemekteyim. Çok kaliteli ailecek seyredilebilcek güzel bir dizi yayınladılar.

Umarım en kısa sürede bir cennet mahallesi, bir çiçek taksi, bir mahallenin muhtarları, bir gönül dağı dizisi ve bir seksenler dizisi gibi kaliteli dizileri ekranda görürüz.

Bizim senarislerin huyumudur bilmem bir dizi ilk başlarda çok güzel giderken belli bölümlerden sonra yapılan yanlış uygulamalar sonucu diziler erken finanl yapmaktadırlar. Günümüzde şuana kadar en uzun sureli dizi Arka Sokaklar dizisi olarak görüncek gibi duruyor.

Yunus AKIN

Ben Yunus AKIN Webtasarm ve Grafik tasarım üzerinde çalışmalarım olmaktadır. Müsait olduğum zamanlarda bloğum için içerikler üretmeye çalışıyorum. Daha fazla detay için hakkımda bölümünü inceleyebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu