Blog

Adsense Onayı Nasıl Alınır?

Bir çok kişi site açarak google adsense den para kazanmak için bir çaba içine girmişlerdir. Bunun için öncelikli olarak bir site açmak ve adsense onayı almaktır. Peki adsense onayı nasıl alınır, Adsense onayı almak için yapılması gerekenler nelerdir? hakkında yapmış olduğumuz araştırmalar sonucunda sizlere doğru bilgileri vermeye çalışacağız. Anlatımızı bir wordpress sitesi üzerinden ele alalım.

Açmış olduğunuz siteniz öncelikle adsense politikalarına uygun olması gerekmektedir. Nedir bu politikalar, sitenizin yasadışı içeriklere sahip olmaması, pornografik ve diğer zararlı yazılım ve içeriklerin olmaması anlamına gelmektedir. Eğer sitenizde bu saydığımız unsurlar yok ise; adsense almamanız için hiç bir neden yoktur. Adsense başvurusu yapmadan önce açmış olduğunuz sitede bazı eklemelerin ve düzenlemelerin yapılması gerekmektedir.

Yukarıda belirttiğimiz gibi sitemiz adsense politikalarına uygun olmak zorundadır. Aksi takdirde adsense onayı almanız söz konusu olamaz. Sitenizde olması gerekenler başlıcaları, Hakkımızda, Gizlilik Politikası, Kullanıcı Şartları, ve İletişim alanlarının muhakkak olması gerekmektedir.

Adsense Onayı Almanız İçin Dikkat Etmeniz Gerekenler?

Google her zaman farklılık istemektedir. Yani farklı alanlar, farklı içerikler, kullanıcılara kolay bir şekilde hitap eden içerikleri istemektedir. O yüzden adsense onayı almadan önce içeriklerinize dok dikkat etmeniz gerekmektedir.

Daha önce googlede yer alan, aynı başlık ve aynı içeriklerin olmamasına dikkat etmelisiniz. İçerikler ne kadar farklı olsa bile konu başlıkları aynı ise adsene onay vaşvurunuz red edilir. Adsense politikalarını incelerseniz tam olarak bundan bahsetmektedir. Google herzaman özgün içeriklerden yanadır.

Bahsetmiş olduğumuz bu içerikler eklendiğine göre sıra içerik ekleme kısmına geldik. İçerik eklerken kopya içerik olmamasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Kopya içeriklerde adsense onay vermeme durumu olmaktadır.

Şimdi kategori oluşturyoruz. Örneğin 5 adet kategori oluşturduk. Oluşturduğumuz her kategoriye minimum 3 içerik ekleyiniz. Bu içerikleri ekledikten sonra adsense onayı için başvurabilirsiniz.

Dikkat etmeniz gereken bir konu daha var arkadaşlar. Kullanmış olduğunuz temanın adsense onayı alıp almama konusunda büyük bir etkisi olduğu görülmektedir. Başvuru yaparken tema seçimine dikkat etmenizde fayda vardır.

Adsense İçin Alan Adının Önemi?

Şahsi olarak söylemek gerekirse adsense başvurularında alan adı (domain) nin hiç bir etkisi olduğunu düşünmüyorum. Ama şöyle bir şey var! daha öncede googleden farklı nedenlerden dolayı spama düşmüş, google tarafından banlanmış, benim tabirimle kara listeye düşmüş domain kullanmamanız gerekmektedir.

Bazı durumlarda jenerik domain olarak belirttiğimiz alan adlarının adsense açısından önemi buyuktur. Nasıl mı? mesela sohbet.com alan adı, sohbet kelimesinde aranma hacmi yüksekse bu şekilde adsenseye bir etkisi olabilir.

Bu şekilde wordpress adsense onayı nasıl alınır? sorusunu da cevaplamış oldum.

Yunus AKIN

Ben Yunus AKIN Webtasarm ve Grafik tasarım üzerinde çalışmalarım olmaktadır. Müsait olduğum zamanlarda bloğum için içerikler üretmeye çalışıyorum. Daha fazla detay için hakkımda bölümünü inceleyebilirsiniz

İlgili Makaleler

9 Yorum

  1. Bu yöntem ile 1 hafta önce adsense başvurdum 3 gün önce adsensem kabul edildi. Yazar arkadaşa teşekkürler.Siteyi takibe aldım. başarılar

  2. yaklaşık 6 aydır uğraşıyordum. Sizin makalenizle işleri hızlandırdım. Değerli bilgiler için teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu